HABER /  DÜNYA

Devlet Başkanı 'hizmetçimi taciz ettim, battaniyeyi kaldırdım ve kilodunun içine'...

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, gençken bir hizmetçiye cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Kameralar karşısında Filipinli bir kadını dudaktan öpmek için zorlayan Duterte, 2 eşli ve devletten daha fazla maaş istemişti...

Abone ol

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, gençken bir hizmetçiye cinsel tacizde bulunduğunu itiraf etti. Duterte, arazi dağılımı hakkında yaptığı bir konuşmasında lisedeyken bir hizmetçisi uyuduğu sırada onu taciz ettiğini anlattı. 

BATTANİYEYİ KALDIRDIM VE KİLOTUNUN İÇİNE DOKUNDUM... Filipinler Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi'nin internet sitesinde yayınlanan konuşma metnine göre, Duterte "Battaniyeyi kaldırdım ve kilotunun içine dokunmaya çalıştım. Dokunuyordum. Sonra uyandı ve odadan ayrıldım" dedi.

KİLİSEDE RAHİP BENİ TACİZ ETTİ... Sözcüsü Salvador Panelo ise CNN'e yaptığı açıklamada Duterte'nin anlattıklarını 'uydurduğunu' ve hikayeye 'eklemeler yaptığını' savundu. Duterte ayrıca, kilisede günah çıkardığı sırada rahip tarafından taciz edildiğini söyledi ve bu durumu 'her çocuğun başına gelen bir şey' olarak değerlendirdi.

İSTİFA ÇAĞRISI... Filipinler'deki insan hakları kuruluşları ise Duterte'nin açıklamalarını sert bir şekilde kınadı.  Kadın hakları örgütü Gabriela, Duterte'nin sözlerinin "tecavüzü itiraf etmek" anlamına geldiğini belirtti ve istifa etmesi çağrısında bulundu. Gabriela Genel Sekreteri Joms Salvador, "Tecavüz sadece cinsel organın kullanımıyla olmaz. Parmak kullanılmışsa da tecavüz sayılır" dedi.

 'İSYANCI KADINLARIN CİNSEL ORGANLARINA VURUN'... Rodrigo Duterte daha önce de kadınlar hakkındaki yorumları nedeniyle eleştiri almıştı. Duterte geçtiğimiz aylarda, ülke dışında çalışan Filipinli bir hizmetçi kadını canlı yayımlanan bir etkinlikte dudaklarından öptüğü için tepki toplamıştı. ​Duterte ayrıca, Filipinli askerlere komünist isyancı kadınları cinsel organlarından vurmaları gerektiğini söylemişti.

ÖNCE SÖYLEYİP SONRA ÖZÜR DİLEDİ... Rodrigo Duterte, 2 yıl önceki seçim kampanyasında yaptığı konuşmada 1989'da, o dönem belediye başkanlığını yaptığı Davao'da tecavüz edilip, öldürülen Avustralyalı bir kadın misyoner hakkında yaptığı açıklamalar yüzünden eleştiri almıştı. Duterte "Tecavüze uğradığı için kızgındım. Bu işin bir tarafı. Ama çok güzeldi, belediye başkanı ilk sırayı almalıydı, yazık oldu" demişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Hindi dolması nasıl yapılır kolay hindi dolması tarifi
Evde bakım maaşları 2019 kaç para oldu ocak ödeme günü
Milli Piyango 2019 yılbaşı özel çekilişi sonuçları canlı olarak izle
Akne probleminde bol su içmek faydalı olur mu?
Fenerbahçe'den Sadık için bomba takas formülü
1. sınıflar ne zaman okula başlayacak MEB 1. sınıf yaşı kaç oldu?
Yorumlar