BIST 2.391
DOLAR 15,55
EURO 16,23
ALTIN 906,43
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Devlet Bahçeli: Üç büyük şehirde adayımız yok

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Cumhur ittifakının devamı milli beka için mecburidir. Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur" dedi. Bahçeli yerel seçimlere ilişkin ise, "İstanbul'un yanı sıra Ankara ve İzmir'de de aday göstermeyeceğiz" dedi.

Abone ol

FLAŞ İTTİFAK SÖZLERİ
Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin mimarı cumhur ittifakıdır. Yoluna devam etmesi milli beka için mecburidir. Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur. Ülke yönetiminin uyum süreci istikrarlı şekilde devam etmekte" şeklinde konuştu.

YEREL SEÇİMLER KONUSU
Devlet Bahçeli yerel seçimlere ilişkin, "İstanbul, Ankara, İzmir dahil tüm büyükşehir belediyelerinin Cumhur İttifakı'na göre şekillenmesini istiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday çıkarmayacağımızı belirtmiştik.

''İTTİFAKA TAKTİKSEL BAKMADIK''
Cumhur İttifakı'nın ruhunu zedeleyen açıklamalar yerelde ittifak çabalarını sekteye uğratmıştı. Cumhur İttifakı'na taktiksel bakmadık, bakmayacağız. PKK'nın İstanbul başta olmak üzere belediyelere yuvalanmasına nasıl seyirci kalacaktık. Türkiye üzerinde oyun kuranlar azıtmıştı. Siyasi stratejimiz ülke yararına ise bundan neden kaçalım.

ÜÇ BÜYÜK ŞEHİRDE ADAY YOK
Milliyetçi Hareket Partisi, İstanbul dışında Ankara ve İzmir'de de aday göstermeyecektir. AK Parti'nin adayları kim olursa olsun, bu üç şehirde aday göstermeyecektir. Diğer her yerde aday çıkaracağız. Bir başka önemli kararımız da şudur zillet ittifakının ortak hareket ettiği her yerde Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun hareket etmeye hazırız" dedi.

MİLLET İTTİFAKI HERHANGİ BİR İLDE ORTAK ADAY ÇIKARIRSA CUMHUR İTTİFAKININ ORTAK ADAYI DESTEKLENECEK
 "Bir başka önemli kararımız da şudur" diyen Bahçeli sözlerine şöyle devam etti: "Zillet ittifakının paydaşı olan CHP, HDP, İP ve diğer yedekleri her nerede ortak aday çıkarırlarsa çıkarsınlar biz hazırız, onlarla her seviyede mücadeleye kararlıyız. Zilletin ortak adayları nerede karşımıza çıkıyorsa işte orada Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun ve uyumlu hareket etmeye sonuna kadar varız. Ona buna bakmayacağız, kulak asmayacağız. Türkiye'yi yem ettirmeyeceğiz, tutsak düşürmeyeceğiz.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları...
- Kimse vazgeçilmez değildir. Nereye varmak istediğimizi sorgulayanlar, yolunu şaşıranlardır. Davayı yükseklere taşıdığımızda hepimizin eş zamanlı zirveye tutunması mukadder olacaktır. Kendini öne çıkarana, sinsi planı için çalışana geçit yoktur, tahammül yoktur. Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılamamıştır, bundan sonra da aşılamayacaktır.

- Türkiye'nin gerçeklerini şuurla kavramalıyız. Millet bize görev yüklüyor, vatan hizmet bekliyor. MHP'nin yerel yönetimlede marka olmasının payesi öncelikle sizlere aittir. 1 Kasım sonrası üzerimize gelen husumet akını bozguna uğratıldı. Bitişimizi umanlar şok olmuştur.

- Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye'nin ayağına vurulan prangaları kıracaktır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bütün kurallarıyla tam olarak oturmalı, pürüzler bertaraf edilmeli.

- Hükümet sistemi cumhurun iradesiyle değişmiştir. Kendi söküğümüzü kendimiz diktik. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin mimarı cumhur ittifakıdır. Yoluna devam etmesi milli beka için mecburidir.

- Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur. Ülke yönetiminin uyum süreci istikrarlı şekilde devam etmekte. 31 Mart seçimlerinin beklentilere uygun neticelenmesi en büyük arzumuz. Önlem alınmazsa yeni sistem emekleme aşamasındayken öldürücü bir darbe yiyecek, hükümetin meşruiyeti sorgulanacak.

- CHP, İP, HDP, FETÖ, PKK boş durmuyor, malum çete Türkiye'nin kuyusunu kazıyor. AİHM'in Demirtaş kararı rezilliktir. PKK-FETÖ ortaklığı iş başındadır.

- 15 Temmuz'a tiyatro diyenle aynı merkezden idare edilen köksüzlerdir. Kayyumla yönetilen belediyeler yeni sisteme uygun tezahür etmeli. 

ÖNCEKİ HABERLER
Fenerbahçe'ye 1.90'lık dev kule! Resmi teklif yapıldı
Fenerbahçe'ye 1.90'lık dev kule! Resmi teklif yapıldı
Artvin 2019 AK Parti belediye başkan adayı kim oldu?
Artvin 2019 AK Parti belediye başkan adayı kim oldu?
Bir Litre Gözyaşı'nın Şebnem'i Aysun Metiner kimdir Fox TV'nin o dizisinde oynuyordu
Bir Litre Gözyaşı'nın Şebnem'i Aysun Metiner kimdir Fox TV'nin o dizisinde oynuyordu
Bugün öğretmenlere bedava olan fırsat ve 24 Kasım  kampanyaları
Bugün öğretmenlere bedava olan fırsat ve 24 Kasım kampanyaları
Kırşehir AK Parti belediye başkan adayı 2019 seçimlerinde kim oldu
Kırşehir AK Parti belediye başkan adayı 2019 seçimlerinde kim oldu
Meteoroloji uyardı! Pazartesiden itibaren...
Meteoroloji uyardı! Pazartesiden itibaren...
Benzinde bir ilk! Motorinden daha ucuz satıldı
Benzinde bir ilk! Motorinden daha ucuz satıldı
2019 seçimlerinde Malatya AK Parti belediye başkan adayı  kim oldu
2019 seçimlerinde Malatya AK Parti belediye başkan adayı kim oldu
Salihli'de kömür sobası faciası
Salihli'de kömür sobası faciası
Vatan Partisi yöneticisinin bıçaklanarak öldürülmüş cesedi bulundu
Vatan Partisi yöneticisinin bıçaklanarak öldürülmüş cesedi bulundu