BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
HABER /  GÜNCEL

Denizli liselerinin yüzdelik dilimleri 2018 LGS Denizli okul taban puanı son durum ne

MEB sistemi e okul üzerinden Denizli ve ilçelerindeki tüm okulların EYP ve EDP puanları ile yüzdelik dilimleri yayınlandı. Denizli liseleri yüzdelik dilimlerine bakarak tercihini yapın.

Abone ol

DENİZLİ kent merkezi ve ilçeleri için MEB 2018 - 2019 dönemi LGS yüzdelik dilimlerini e-okul.meb.gov.tr sitesinden yayınladı.Denizli liselerinin yüzdelik dilimleri LGS tercihlerinizi belirlemede öncelikli kriter olacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni yüzdelik dilimleri listesinde EYP yani en yüksek puanlı Denizli okulları ve EDP yani en düşük okullu puanlar yer alıyor.

Lise Geçiş Sonuçlarını alan adaylar tercihlerini 13 Temmuz'a kadar yapıp teslim etmek durumundalar. Tercih listesini oluştururken istediğiniz okulun taban puanından çok daha önemlisi yüzdelik dilimidir. Zira puanlar değişir ama yüzdelik dilimi fazla değişmez. Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Sizede Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2 Temmuz 2018 tarihinde e okul sistemi üzerinden yayınladığı Denizli merkez ve ilçelerindeki okulların yüzdelik dilimlerini, taban ve tavan puanları listesini çıkarttık.

İşte 2018-2019 dönemi Denizli ili ve ilçeleri LGS yüzdelik dilimleri , okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimleri :