POLİTİKA

Demirtaş'tan sesli Whatsapp mesajı

Edirne'de tutuklu bulunan HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'tan seçmene sesli mesaj.

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, kişisel Twitter hesabından, HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın sesli WhatsApp mesajını paylaştı. Demirtaş, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Herkesin içi rahat olsun. Biz burada çok moralliyiz, sağlıklıyız, kendimize bakıyoruz. Dışarıdan gelen haberlerle daha mutlu oluyoruz, daha da coşuyoruz. Bizim için dışarıdan gelen her sevinçli haber bir moral gıdasıdır. Bizim sağlığımızın yegane garantisi de halkımızdır. Herkesin içi rahat olsun. Herkes sadece seçim çalışmasına kendini katmaya çalışsın.

Selahattin Demirtaş Kimdir?

10 Nisan 1973 Elâzığlı doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2007-2008 yılları arasında Demokratik Toplum Partisi'nde görev aldı. 2008'de Barış ve Demokrasi Partisi'ne katıldı, 2014'te eş başkan seçildi. HDP'den Türkiye Büyük Millet Meclisi 25. dönem İstanbul milletvekili seçildi. 2014 Türkiye Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ne katılan 3 adaydan biri olan Selahattin Demirtaş %9.76 oy alarak 3. sırada kalmıştı. Demirtaş "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "terör örgütü üyesi olmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "örgüt adına suç işlemek" iddialarıyla Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor.

Sitene Ekle
Yorumlar