BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
HABER /  GÜNCEL

Darbecilerin tasfiye listesi karşısı boş bırakılan iki isim!

Cuntacıların TSK'dan tasfiye listesi ortaya çıktı. Darbecilerin tasfiye listesinde Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in ismi yer alırken, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve KKK Zeki Çolak'ın isimlerinin karşısı boş bırakıldı.

Abone ol

15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirenlerin, darbenin başarılı olması halinde Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’i Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na getireceklerine dair iddiaların asılsız olduğu bildirildi.

 Askeri kaynaklar, darbecilerin hazırladığı listede Orgeneral Güler için “Kara Kuvvetleri Komutanlığı emrine” ibaresinin bulunmasına dikkat çektiler. Bu durumun Güler’in tasfiye edilecekler arasında bulunduğu anlamına geldiği bildirildi.

Güler’le birlikte 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu ve Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep’in de tasfiye edilip Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın emrine atanacaklar arasında yer aldığı bildirildi.

DARBE SIRASINDAKİ TUTUMLARI...

Darbeciler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak’ın isimlerinin karşılarına bir ibare koymadılar. Darbe sırasında nasıl bir tutum takınacaklarını bilemedikleri için darbecilerin iki komutan isimlerinin karşısında atama yerlerini boş bıraktıkları belirtildi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ve 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş’ın isimlerinin karşılarında ise “devam” yazması dikkat çekiyor.