BIST 114.809
DOLAR 6,87
EURO 7,77
ALTIN 397,03
HABER /  EKONOMİ

Daha 10 gün önce 9 liraya yapılıyordu! Menemenin fiyatına bakın!

En hesaplı ve pratik yemek olarak bilinen menemenin 5 kişilik fiyatı fahiş artışlar sonrasında 9 liradan 22 liraya fırladı.

Abone ol

KAYSERİ'de, son dönemlerde artan domates ve biber fiyatları, yapımının kolaylığı ile öğrenci ve esnaf yemeği olarak adlandırılan menemeni vurdu. Domates, biber, yumurta ve ekmek ile beraber zamlardan önce 5 kişilik menemeni 9 TL'ye yaptıklarını söyleyen esnaf, zamların ardından menemenin saltanatını kaybettiğini, 9 TL'ye yaptıkları menemenin fiyatının 22 TL'ye çıktığını söyledi.

10 gün önce 9 liraydı
İşlerinin yoğun olduğu zamanlarda hem zamandan kazanmak hem de yapımı kolay olduğu için menemen yaptıklarını kaydeden esnaf Atilla Yıldız, gelen zamlardan dert yanarak, şu bilgileri verdi:

-“Menemen deyince aklımıza öğrenci, bekar insanların mutfağı, askerlerin ve esnafların yemeği gelir. Bundan 10 gün öncesine kadar 9 TL liraya 5 kişinin karnını doyurabileceği bir şekilde menemen yapılabiliyordu. Bugün menemen malzemelerini almaya gittiğimde domates ve biber fiyatlarının zamlandığını gördüm. 9 TL'ye mal ettiğimiz 5 kişilik menemeni bugün 22 TL'ye mal oldu.

-İnşallah önümüzdeki günlerde domates ve biberin fiyatı ucuzlar. 18 TL civarında biber, 9 TL domates, yumurtanın tanesi de 75 kuruş olmuş. Biber, domates, yumurta, ekmek derken 5 kişilik menemen 22 TL tuttu” şeklinde konuştu.

Sebze ve meyve fiyatlarını düşürecek öneri! Sadece bir karara bakıyor

ÖNCEKİ HABERLER
Eskişehir'de 9 günlük eşini kalbinden bıçakladı! Bu nasıl iş?
Seyir halindeki araç bir anda küle döndü!
Açık Öğretim Lise harç bedeli ne kadar nereye ödeniyor?
Bisikletli sapığın cezası belli oldu! Son sözü hayrete düşürdü
Sebze ve meyve fiyatlarını düşürecek öneri! Sadece bir karara bakıyor
A101 kurbanlık satış fiyatları 2020 karaman koç kaç para?
Yorumlar 2 yorum