BIST 4.923
DOLAR 18,62
EURO 19,27
ALTIN 1.043,47
HABER /  GÜNCEL

Cumhuriyet’in 95. yıldönümünü kutluyoruz! Her yerde coşku...

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyet’in 95. yaşında...Ankara'da ilk tören başladı. Devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti. Erdoğan'ın Anıtkabir özel defterine yazdığı 3. havaalanıyla ilgili mesajı dikkat çekti.

Abone ol

TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95. yıldönümünde Türkiye iki gururu bir arada yaşayacak. Hem Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor hem de adeta bir zafer anıtı olarak inşa edilen İstanbul Yeni Havalimanı hizmete açılıyor. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Bu yılki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilklere sahne olacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün açılışını yapacağı İstanbul Yeni Havalimanı’nda Cumhuriyet Resepsiyonu verecek.

Anıtkabir özel defterini imzalayan Erdoğan şunları yazdı:

Aziz Atatürk; Cumhuriyetimizin ilanının 95'inci yıl dönümünde Türk milletini temsilen büyük bir gurur ve heyecanla manevi huzurundayız. Bu vesileyle siz ve silah arkadaşlarınız başta olmak üzere tüm gazilerimizi saygıyla yad ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

Bugün Cumhuriyetimizin 95'inci yıl dönümünü, dünyanın en prestijli projelerinden olan İstanbul'daki yeni havalimanımızın açılışını yaparak kutluyoruz. Ekonomimizi hedef alan saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde gerçekleştirdiğimiz bu tarihi açılış, Türkiye'nin gücünün, kararlılığının 95 yılda elde ettiği başarıların bir sembolüdür. Ruhunuz şad olsun.

İKİNCİ PROGRAM BEŞTEP'DE: Erdoğan’ın Ankara’daki ikinci programı Beştepe’de olacak. Anıtkabir’in ardından Cumhurbaşkanlığı’na geçecek olan Erdoğan, devlet protokolünün tebriklerini kabul edecek.

Genelkurmay'ın paylaştığı çok özel 29 Ekim görüntüleriGenelkurmay'ın paylaştığı çok özel 29 Ekim görüntüleriGenelkurmay'ın paylaştığı çok özel 29 Ekim görüntüleriGenelkurmay'ın paylaştığı çok özel 29 Ekim görüntüleriHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

YENİ HAVALİMANINDA CUMHURİYET RESEPSİYONU... Erdoğan, ilk defa Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’nu Ankara dışında verecek. Cumhurbaşkanı’nın, bugün açılacak Üçüncü Havalimanı’nda vereceği Cumhuriyet Resepsiyonu’na 50’den fazla ülkeden devlet ve hükümet başkanı katılacak.

MUHALEFETTEN KATILIM YOK... Resepsiyona Meclis’te temsil edilen CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP’den katılım olmayacak. Resepsiyon Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın konseriyle başlayacak. Açılış ve resepsiyon; siyaset, sanat, iş ve spor dünyasından yüzlerce davetliyi bir araya getirecek. Şehit yakınları ve gazilerin de davetli olduğu resepsiyona, örnek davranışlara imza atan vatandaşlar da katılacak.

Tüm yurtta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu var...29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türkiye ve dünyada coşkuyla kutlanıyor29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türkiye ve dünyada coşkuyla kutlanıyor29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türkiye ve dünyada coşkuyla kutlanıyorHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Cumhuriyet'in koca çınarları! İlk günkü kadar gururlu ilk günkü kadar onurlu...

Yeni havalimanının adı ne saat 16.00'da açılıyor 3 bomba isim kulislere düştü