BIST 1.345
DOLAR 8,34
EURO 10,06
ALTIN 479,35
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü. İki lider arasında yapılan görüşmede ikili ilişkiler ve Suriye meselesi ele alındı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü. İki lider arasındaki görüşmede, ikili ilişkiler, Suriye meselesi ve güvenli bölge konuları ele alındı. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a, Türkiye'nin Kürtlerle ilgili bir sorunu olmadığını söyledi. Erdoğan ayrıca, ABD'nin Suriye'den çekilme kararından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Erdoğan-Trump görüşmesiyle ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında şunlar kaydedildi;

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri BaşkanıSayın Do-nald Trump ile bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye'de yaşanan son gelişmeler ele alınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız, mevkidaşının Suriye'den çekilme kararını memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, bu çerçevede Türkiye olarak NATO müttefikimiz ABD'ye her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu hatırlatmışlardır.

İKİ LİDER SAĞLIKLI İLETİŞİMİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Bölgede otorite boşluğu meydana gelmemesi için Münbiç Yol Haritası'nın tamamlanması, ayrıca çekilme kararının hayata geçirilmesini engellemek isteyen unsurlara fırsat verilmemesi gerektiğini vurgulayan iki lider, kamuoyuna yönelik sağlıklı iletişimin önemine değinmişlerdir.

"TÜRKİYE'NİN KÜRTLERLE HİÇBİR SORUNU YOK"

Sayın Cumhurbaşkanımız ve ABD Başkanı Sayın Trump, Suriye'nin toprak bütünlüğü temelinde ülkenin kuzeyinde terörden arındırılmış güvenli bir bölge oluşturulması fikrini de ele almışlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız görüşmede, Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu olmadığını, ülkemizin amacının ulusal güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleri DEAŞ, PKK ve PKK'nın Suriye uzantıları ile mücadele etmek olduğunu vurgulamışlardır.

Görüşmede ikili ekonomik ilişkilerin ileri seviyelere yükseltilmesi hususunda mutabık kalmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

ÖNCEKİ HABERLER
Kanalizasyon kazısında toprak altında kalan işçi öldü!
e bordro maaş sorgulama ocak ayı-2019 Maliye Bakanlığı online giriş
Almanya'da Türk avukata ikinci tehdit mektubu
Meteoroloji saat verdi İstanbullular için flaş uyarı
E okul VBS giriş yapma TC ile karne notu sorgulama paneli
14 Ocak 2019 On Numara çekiliş sonuçları
Ufka Yolculuk sınavı bu sene hangi ayda ödüller neler?
Trump'ın tweeti dolarda tansiyonu yükseltti bundan sonra ne olacak?
Tunceli'de 10 asker gözaltına alındı!
Süleyman Soylu'yu kızdıran olay: Allah akıl fikir versin kardeşim
Yorumlar 28 yorum