BIST 1.193
DOLAR 7,93
EURO 9,30
ALTIN 484,61
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hepinizin kimliğini biliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ey finans sektörünün içinde olanlar, kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp, döviz yükselecek şöyle olacak böyle olacak bu tür provokatif eylemlerin içerisine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Seçimin arifesinde bu tür eylemlerin içerisine girenlere sesleniyorum. Hepinizin kimliğini biliyoruz, şunu bilin ki seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğiz." dedi.

Abone ol

Cumhur İttifakı, İzmir ve Ankara'nın ardından üçüncü büyük mitingini İstanbul Yenikapı'da yaptı. Saat 15:00'de başlayan ortak mitingde Binali Yıldırım ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kürsüye çıktı. Mitinge 1 milyon 600 bin kişinin katıldığını açıklayan Erdoğan, dövizde provakasyon yapanlara sert tepki gösterdi. "Hepinizin kimliğini biliyoruz, bunu faturasını ağır ödeteceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şu açıklamalara yer verdi;

"Hepinizin Kimliğini Biliyoruz, Faturasını Ağır Ödeteceğiz"

"Dövizi tırmandırmaya çalışıyorlar. Bakın bugün Yenikapı’dan onlara sesleniyorum. Ey finans sektörünün içinde olanlar, kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp, döviz yükselecek şöyle olacak böyle olacak bu tür provokatif eylemlerin içerisine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Seçimin arifesinde bu tür eylemlerin içerisine girenleri sesleniyorum. Hepinizin kimliğini biliyoruz, neler yaptığınızı biliyoruz. BDDK bazı adımlar attı. Ama şunu bilin ki seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğiz. Bu milleti sömüremeyeceksiniz"

Bir Milyon 600 Bin Kişi Katıldı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapıdaki tarihi mitinge 1 milyon 600 bin kişinin katıldığını da açıkladı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satıbaşları;

İnşallah 1 Nisan'dan sonra bu zaferle beraber yine burada, şöyle çok fazla da uzatmadan bir de zaferin şenliğini yaparız. Hedefimiz 2023'e kadar otopark kapasitemizi 123 bin araca çıkartmaktır. Bay Kemal temelini attık nasip olursa Atatürk Kültür Merkezi'ni (AKM) de kısa bir zamanda bitireceğiz. Dünyada parmakla gösterilen bir AKM yapıyoruz. Opera binamız olacak daha büyük her yönüyle muhteşem.

"29 Ekim'de Fazıl Say'ın Konseri Olacak"

Bitirdikten sonra orada bir konserimize gelirsin. Ankara'dakine gelemiyor. 29 Ekim'de Fazıl Say'ın orada konseri olacak kendisinin güftesi bestesi olacak. Derdimiz sen hangi zihniyettensin değil ya. Gelin tek millet olalım. Yaklaşık 6 katrilyon lira maliyeti olan Tuzla Biyoteknoloji Vadisi'ni kuruyoruz. Burada 20 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacak. 3,5 katrilyon lira maliyetle, Teknoloji Geliştirme Merkezi kuruyoruz. Eyüpsultan Göktürk'te tarımsal teknoloji geliştirme merkezini kuracağız. Tarihi Yarımada'yı da kadim şehir olarak ilan ederek, restorasyon seferberliği başlatacağız. İstanbul'a 900 trilyon liralık bir yatırımla dev bir film platosu kuracağız. Denize kıyısı olan 22 ilçemizdeki 170 km'lik kıyı şeridini kesintisiz ve engelsiz şekilde düzenleyerek İstanbul halkının hizmetine sunacağız. Şehrin her köşesinde, 300 mahalleye 955 kreş açacağız.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yenikapı'daki dev mitingden renkli görüntüler Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İşsizlik maaşı 2019'da ne kadar oldu en düşük-en yüksek maaş tablosu
Fenerbahçe'de Dirar'a kaptanlık verilecek
Akrep burcu bu hafta aşkta kazanacak Hande Kazanova yorumu
Dolar bugün ne kadar? Güncel döviz fiyatları
Cem Uzan'ın Adabank'ı ne kadara satıldı?
Mehmet Celil kimdir yaşı kaç Begüm Birgören eşi kimdir?
Yorumlar 107 yorum