BIST 9.814
DOLAR 32,41
EURO 34,53
ALTIN 2.455,00
HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'ndan ABD'ye "Bu dostça bir mesaj"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, Fırat’ın doğusundaki YPG mevzilerine yönelik Türkiye’den yapılan topçu atışlarıyla ilgili olarak “ABD’ye dostça bir mesaj” dedi

Abone ol

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, “Şimdi Geldik Fırat’ın Doğusuna” adlı bir yazı yayınladı. Çevik yazısında  "Fırat Nehri'nin doğu kıyısında bulunan ve Türkiye sınırına hâkim yükseltilere sahip olan Zor Mağar bölgesindeki terör örgütü faaliyetlerini engelleme kapsamında top atışları yapıldı. TSK, Zor Mağar tepesinde terör örgütü tarafından inşa edilen siper ve mevzileri hedef aldı" dedi.

ABD, YPG/PYD/PKK'YI ZORLAMIYOR
"Bu bir uyarı. Hatta Münbiç'te ayak sürüyen ve kuran YPG/PYD/PKK unsurlarının şehri terk etmesi için onları zorlamayan ABD'ye de dostça bir mesaj” olduğunu dile getiren Çevik, yazısına şöyle devam etti:

ABD GÖZ YUMUYOR
"PKK, Fırat'ın doğusunda Suriye'nin toprak bütünlüğünü tehdit eden davranışlar içinde ve ABD bunlara göz yumuyor. Bundan Rusya ve İran bile rahatsız. Türkiye bu mesajları Afrin'de de verdi ve gereğini yaptı. Şimdi artık gözler Münbiç ve Fırat'ın doğusunda."