BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
HABER /  POLİTİKA

Cumhur ittifakı Eyüp Sultan'da İstanbul için start veriyor

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür'e nezaket ziyaretinde bulundu. Şenocak İstanbul adayı Binali Yıldırım'ın Eyüp Sultan programıyla ilgili dikkat çeken ayrıntılar aktardı.

Abone ol

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür'e nezaket ziyaretinde bulunarak, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Cumhur İttifakı kapsamında, istişare ve değerlendirmede bulundu. 

MHP İstanbul İl Başkanlığında, basına kapalı gerçekleşen görüşmeden sonra gazetecilere açıklama yapan MHP İstanbul İl Başkanı Gür, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Cumhur İttifakı'nın 24 Haziran'da kazandığı kazanımların devam etmesi adına, yerel seçimlerde de Cumhur İttifakı çerçevesinde seçim çalışmalarına başladıklarını söyledi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İstanbul için kendilerine sunmuş olduğu yol haritasını göz önünde bulundurarak çalışacaklarını belirten Gür, "Hem Binali Yıldırım'ın seçimi kazanması için hem de 39 ilçede Cumhur İttifakı'nın adayları kazanması için MHP İstanbul İl Teşkilatı, üzerine düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışacaktır. Bu minvalde, AK Parti İstanbul İl Teşkilatıyla ortaklaşa bir seçim çalışmasını nasıl yürütebilirizin bir ön çalışmasını yaptık." dedi. 

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ise samimi bir ortamda görüşmeyi gerçekleştirdiklerini ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. Cumhur İttifakı'nın bir parti menfaati ittifakı olmadığını belirten Şenocak, "Cumhur İttifakı, bir Türkiye gönül ittifakıdır." dedi.

"İttifak ruhuna, sonuna kadar sadık kalacağız"
AK Parti İl Başkanı Şenocak, Cumhur İttifakı'na çok önem verdiklerini ve bu ittifaka zarar verecek bir harekete müsamaha göstermeyeceklerini vurgulayarak, ittifak ruhuna sonuna kadar sadık kalacaklarını söyledi.

MHP'li vekiller de Binali Yıldırım'ın Eyüp Sultan'daki cuma namazına eşlik edecek
Eyüp Sultan'da olacakBayram Şenocak, eş zamanlı olarak AK Parti'nin 39 ilçe başkanının MHP ilçe başkanlarını ziyaret ettiğini belirterek, "Önümüzdeki süreçte de bu tarz istişare toplantımız devam edecek. MHP il başkanı ile birlikte, Eyüp Sultan'da cuma namazı kılacak AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'a eşlik edeceğiz. Aynı zamanda 39 ilçe belediye başkan adayları, MHP İstanbul milletvekilleri de orada olacak. İnşallah biz orada, bugün bir start vereceğiz." dedi.