BIST 9.179
DOLAR 31,35
EURO 33,83
ALTIN 2.034,62
HABER /  DÜNYA

Çoğu kadın 90 kişiyi öldürdüm hayat kadını ve mübtelalar

ABD'de 3 kadını öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırılan 73 yaşındaki seri katil, başka bir hapishaneye nakil için yaptığı başvuruda 3 değil 90 kişiyi öldürdüğünü itiraf etti.

Abone ol

ABD'de 3 kadını öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırılan 78 yaşındaki mahkum Samuel Little, başka bir hapishaneye nakledilmek için yaptığı başvuru sırasında 90 kadar kişiyi öldürdüğünü itiraf etti. Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), ülke tarihinin en büyük seri katillerinden biri olabileceği belirtilen Samuel Little ölmeden bu cinayetleri aydınlatmak için zamana karşı yarış verdiğini açıkladı.

CİNAYETLERİ 35 YILDA İŞLEDİ... Teksas'ta bir hapishanede bulunan Samuel Little'ın bu cinayetleri farklı eyaletlerde 1970-2005 yılları arasında işlediği düşünülüyor. FBI'ın şimdiye kadar cinayetlerden 36'sını Little'la ilişkilendirebildiği kaydediliyor.

İLK KEZ 1956'DA CEZAEVİNE GİRDİ... FBI'ın geçen hafta yayımladığı rapora göre Ohio'da liseden atıldıktan sonra "göçebe bir hayat" yaşayamaya başlayan Little, ilk kez 1956'da tutuklandı. Little, hırsızlık, dolandırıcılık, uyuşturucu ve kadın ticareti gibi suçlardan hüküm giydi, sonra serbest kaldı.

DNA ÖRNEKLERİ AYDINLATMIŞTI... 2012'de uyuşturucu bağlantılı bir suçtan Kentucky'de bir evsizler barınağında gözaltına alınan Little'ın DNA örnekleri, 1980'lerde işlenen ve o zaman kadar failleri bulunamayan 3 cinayeti aydınlattı.

DÖVDÜKTEN SONRA BOĞARAK... FBI'ya göre 3 kadın da dövüldükten sonra boğularak öldürüldü. Bu kadınlardan birinin cesedi apartman boşluğuna, diğerininki çöp konteynerine atıldı. Üçüncü kadının cesedi ise bir garajda bulundu. California'daki duruşmada masum olduğunu iddia eden Little, 2014'te 3 ayrı müebbet cezasına çarptırıldı.

Daha sonra, Teksas'ın Odessa kentinde benzer şekilde işlenen ve şimdiye kadar aydınlatılamayan bir cinayetin arkasında Little'ın olabileceği şüphesi belirdi. Hakkında bu cinayetle ilgili iddianame hazırlanan Little, Teksas'ta şimdi kaldığı hapishaneye nakledildi.

BAŞKA BİR HAPİSHANEYE GÖNDERİLME KARŞILIĞI... Başka bir hapishaneye gönderilme karşılığında FBI'yla konuşmayı kabul eden Little, 90 kadar kişiyi öldürdüğünü söyledi. FBI'ın raporunda ondan fazla eyalette işlendiği belirtilen cinayetler arasında bağlantı kurmaya çalışan FBI görevlilerinin Little'la her gün uzun görüşmeler yaptığı açıklandı.

HERŞEYİ EN İNCE AYRINTISINA KADAR ANLATIYOR... Bir FBI görevlisi, "Little kurbanlarını ve cinayetleri nasıl işlediğini en küçük ayrıntısına kadar hatırlıyor. Cinayetler sırasında nerede olduğunu, hangi model araba kullandığını söylüyor, öldürdüğü kadınların eşkalini çiziyor" dedi.

FBI'a göre bunlar arasında Eylül 1978'de 19 yaşındaki bir kadının başından vurularak öldürüldüğü olay da var.

DAHA ÇOK SEKS İŞÇİYERİ VE UYUŞTURUCU BAĞIMLILARI... Eski bir boksör olan Little'ın çoğunlukla seks işçisi ve uyuşturucu bağımlısı olan kadınları hedef aldığı ve cinayetlerinin çoğunda arkasında iz bırakmadığı belirtiliyor.

Samuel Little'ın önce yumruk atarak kadınları yere devirdiği sonra da boğduğu söyleniyor. Bu cinayetlerin çoğu, failleri bulunamadığı için aşırı dozda uyuşturucu, doğal nedenle ölüm ve trafik kazalarıyla açıklandı.