BIST 5.096
DOLAR 18,81
EURO 20,42
ALTIN 1.162,07
HABER /  GÜNCEL

Cizre'de isabet alan evde iki çocuk öldü!

Cizre'nin Dağkapı Mahallesi'nde dün yaşanan çatışmalar sırasında Akalın ailesinin evi isabet aldı. Evde bulunan çocuklardan 12 yaşındaki Yusuf ve 10 yaşındaki Büşra Akalın öldü, 8 yaşındaki Dilan Akalın'ın tedavisi ise sürüyor.

Abone ol

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde güvenlik güçlerinin operasyonları devam ederken, PKK'lılarla çıkan çatışmalar sırasında 2'si çocuk 3 kişi yaşamını yitirdi, 1'i çocuk  4 kişi yaralandı.

Cizre İlçesi'nde eylül ayında başlatılan operasyonlar sürüyor.

TANKLI DESTEK

Beşinci operasyon 14 Aralık'tan bu yana devam ederken, çatışmalar daha çok Cudi ve Nur mahallelerinde yoğunlaştı. Polis ve askerlerin sokak sokak ev ev yaptığı operasyonuna, tanklar da patlayıcı tuzaklanan barikatlara atış yaparak destek veriyor.

2 GÜNDE 3 ÖLÜ, 4 YARALI

Çatışmalar sırasında Dağkapı Mahallesi'nde dün Akalın ailesinin evinin isabet alması sonucu yaşları 8 ile 12 arasında değişen 3 kardeş yaralandı.

Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan çocuklardan 12 yaşındaki Yusuf ve 10 yaşındaki Büşra Akalın öldü, 8 yaşındaki Dilan Akalın'ın tedavisi ise sürüyor.

Cizre'nin Şah Mahallesi'nde bugün de açık alandaki patlamada İbrahim Kaya yaşamını yitirdi, yaralanan 3 kişi Cizre Devlet Hastanesine kaldırıldı.