BIST 1.342
DOLAR 8,27
EURO 9,97
ALTIN 476,24
HABER /  GÜNCEL

Çipli kimlik kartını zamanında almayanlara kötü haber

Başvuru sonucu hazırlanan ancak bir aylık süre içerisinde teslim alınmayan çipli kimlik kartların imha ediliyor.

Abone ol

Çipli kimlik kartı almak için başvuru yapanları bir sürpriz bekliyor. Eğer kartınızı zamanında teslim almazsanız tekrar başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Sinop İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Dursun Hızarcıoğlu, yaptığı açıklamada, müdürlüklerine şu ana kadar 25 bin kişinin çipli kimlik kartı başvurunda bulunduğunu dile getirdi.

Bunların içerisinden 52 kişinin yasal süre olan bir aylık bölümde kartlarını teslim almadıklarını belirten Hızarcıoğlu, "Bu vatandaşlarımızın kartları maalesef süresinde almadıkları için imha edildi." dedi.

Vatandaşlara başvuru sonuçlarını takip etmelerini ve kartlarını zamanında almaları uyarısında bulunan Hızarcıoğlu, şöyle konuştu:

"Başvuru yapan vatandaşlarımıza önce mesaj geliyor, daha sonra PTT aracılığıyla istedikleri adrese kimlik kartları teslim ediliyor. Vatandaş evde olmadığı durumlarda kapıya haber kağıdı bırakılıyor. PTT’den de kimliğini almayan vatandaşın kimlik kartı müdürlüğümüze teslim ediyor. Kimliği gelen vatandaşlarda 30 gün içerisinde bize gelerek kimliğini teslim alması gerekiyor. Bu zaman içerisinde kimliğini almayan vatandaşların kimlik kartlarını elektronik devrede imha edip Ankara’ya gönderiyoruz. Vatandaşlarımızı kimlik başvurusu yaparken bu konuda uyarıyoruz. Kartlar imha edilmeden yeniden başvuru yapılamıyor. Şu ana kadar il genelinde 52 kişi kimliğini almadı. Onları imha ettik. Müdürlüğümüzde 30 günün dolmasını bekleyen çok sayıda kimlik var. Gelip alınmadığı takdirde onları da imha edeceğiz. Telefon açarak 'kimlik kartınız geldi, gelin alın' dememize rağmen yine almayanlar var. Biz de kimlik kartlarını imha etmek zorunda kalıyoruz.”

ÖNCEKİ HABERLER
Kutsal mekanda çırılçıplak koşan kadın infial yarattı!
İBB Meclis üyesinden ilginç teklif: Galatasaray Adası'na cami yapılsın
İstanbul'da toplu ulaşım bayramda indirimli mi olacak?
Mardin iftar ve sahur vakti imsak ezan saatleri
Kocaeli iftar ve sahur vakti imsak ezan saatleri
Kayseri iftar ve sahur vakti imsak ezan saatleri
İzmir iftar ve sahur vakti imsak ezan saatleri
Isparta iftar ve sahur vakti imsak ezan saatleri
Gümüşhane iftar ve sahur vakti imsak ezan saatleri
Kızılay Başkanı'ndan son dakika deprem uyarısı
Yorumlar 1 yorum