HABER /  CHP

CHP, Yeni Zelanda'ya heyet gönderecek

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Yeni Zelanda'daki terör saldırısını incelemek ve mağdur ailelerle görüşmek üzere, partilerinden heyetin gideceğini açıkladı.

Konuyla ilgili terör olayını incelemek ve mağdur aileleri ziyaret etmek üzere Yeni Zelanda'ya milletvekillerinden oluşan bir heyet göndereceklerini aktaran Özkoç, saldırı sonrası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaların bazı basın organlarınca çarpıtıldığını savundu.

"Egemen güçlerin tuzağına düşmemeleri gerekiyor"

Kılıçdaroğlu'nun bu saldırıyla ilgili yaptığı değerlendirmede din kökenli terör nedeniyle yaşanan acıları tek tek ayrıntılarıyla anlattığını vurgulayan Özkoç, İslam dünyasının sırtını silah sanayisine dayayan egemen güçlerin tuzağına düşmemesi gerektiğine dikkat çektiklerini belirtti.

Sözleri çarpıtıldı

Özkoç, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin bazı basın organları tarafından çarpıtıldığına işaret ederek, "Bir cümleyi bütününden ayırıp bu konuyu nasıl siyasete alet ederiz diye asılsız yayınlar yapmaya başladılar. Bu alçakça yaklaşımı şiddetle kınıyorum. Ölen 49 Müslüman kardeşimizin uğradığı hain saldırıyı Türkiye'de iç siyasete alet etmek isteyen alçakça yaklaşımları da kınıyoruz. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu bugünlerde ayrışma dilini kullanan herkesi lanetliyoruz. Ülkemizde ve İslam dünyasında barışın olması için dua ediyoruz." diye konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
'Esrarengiz fareler' Ağrı Dağı'nı sevdi
Pakistan Hindistan’a ait İHA düşürdü
Cami katliamcısı manifestoyu önce Başbakanlık ofisine göndermiş
Fuat Oktay: Buradan bütün dünyayı ayağa kalkmaya davet ediyoruz
Ali Koç’tan Hasan Ali’nin pozisyonuna tepki
2. Yargı paketi son durum ne zaman çıkacak 22 Ekim son haber
Yorumlar 4 yorum