BIST 1.196
DOLAR 7,96
EURO 9,44
ALTIN 489,23
HABER /  CHP

CHP milletvekili Erdin Bircan beyin kanaması geçirdi

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan beyin kanaması geçirdi ve ameliyata alındı. Iğdır'da kaldığı otelde banyoya giderken ayağı kayan Bircan'ın, kafasını yere çarpıp beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı.

Abone ol

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan'ın beyin kanaması geçirdiği ve ameliyata alındığı açıklandı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bircan'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldığı ve Grup Başkanvekili Engin Altay'ı Iğdır'a gönderdiği öğrenildi.

KURULTAY ÇALIŞMALARI İÇİN DELEGELERLE GÖRÜŞMÜŞTÜ
Dün saat 15.45’te uçakla Iğdır’a gelen ve burada kurultay delegeleri ile görüşen Erdin Bircan, saat 23.00 sıralarında partililere, "Sabah kahvaltıda buluşmak üzere" dedikten sonra, oteline gitti. Bugün sabah otele gelen partililer, inmediğini gördükleri Bircan’ın kaldığı odasını aradı, ancak cevap alamadı.

KAPIYI AÇMAYINCA GÖREVLİLER ANAHTARLA İÇERİ GİRDİ
Bunun üzerine odaya giden görevliler, Bircan’ın kapıyı açmaması üzerine yedek anahtarla içeri girdi. Bircan’ı yarı baygın bir halde yerde bulan partililer ve otel görevlileri, 112 Acil’i arayarak yardım istedi. Kısa sürede hastaneye giden sağlık ekibi, Bircan’ı Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Olayın ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bircan'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldığı ve Grup Başkanvekili Engin Altay ile Ankara Milletvekili Murat Emir'i Iğdır'a gönderdiği öğrenildi.

SAĞLIK DURUMU İYİ
CHP Iğdır İl Başkan Yardımcısı Nazım Karadağ ise Bircan'ın Iğdır'a dün akşam geldiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"Bircan kente dün akşam geldi, sohbet ettik ve ben yanından ayrıldım o otele geçti. Sabah 10.55'te aradılar 'milletvekilimizin durumu ciddi' dediler, geldiğimde ambulans gelmişti hemen hastaneye kaldırdık. Banyoya giderken ayağı kaymış, kafası yere çarpmış ve beyin kanaması geçirmiş. Allah razı olsun doktor arkadaşlarımız hemen ameliyata aldı, kanamayı durdurdu, şimdi sağlık durumu iyi."

İMZA VERMEYENLER ARASINDAYDI
CHP'de geçen günlerde 129 milletvekili, kurultay tartışmalarının sayı boyutundan çıkarılarak sonlandırılmasına ilişkin bildirge imzalamış ve kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu bildirgeye 12 milletvekili imza vermemişti. Edirne Milletvekili Erdin Bircan da imza vermeyen 12 isim arasında bulunuyordu.  

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla, CHP'de olağanüstü kurultay çalışmaları kapsamında bulunduğu Iğdır'da beyin kanaması geçirip hastaneye kaldırılan Edirne Milletvekili Erdin Bircan'ın tedavisi için Erzurum'dan Iğdır'a alanında uzman cerrah ve sağlık ekibi gönderildi.

chp
ÖNCEKİ HABERLER
Özge Özder ile Sinan Güleryüz evlendi
Ek yerleştime takvimi MEB ne zaman lise boş kontenjan listesi 2018
Deniz Seki: Şu anda hamile kalamam
İDDEF'ten kurbanını kardeşinle paylaş organizasyonu
Senem Kuyucuoğlu aslen nerelidir kimdir uyuşturucu batağındaydı son haline bakın
Cuma selası ve ezan arasında okunacak dua kabul olduğu an
Yorumlar 3 yorum