BIST 1.127
DOLAR 8,32
EURO 9,75
ALTIN 497,66
HABER /  GÜNCEL

CHP Manisa milletvekili adayları isimleri YSK kesin listesi

MANİSA CHP milletvekili aday listeleri YSK tarafından incelendi. 26 Mayıs 2018 tarihinde YSK Manisa CHP milletvekili adaylarının geçici isim listesini ilan etmişti. YSK'nın kesinleştirdiği CHP milletvekili aday listeleri 24 Haziran seçimlerinde geçerli olacak.

Abone ol

YSK tarafından CHP Manisa 27. dönem milletvekili aday listesi incelemeden geçirildi. Ön incelemede eksik evrak ya adaylığına engel durumları olan Manisa milletvekili adayları belirlenip Cumhuriyet Halk Partisi'ne düzeltmesi için iletildi. YSK 30 mayıs itibariyle kesinleşen CHP Manisa milletvekili aday listelerini duyuruyor. Bu listeler 24 Haziran 2018 seçimlerinde geçerli olacak.

24 haziranda AK Parti, CHP, HDP, İyi Parti, MHP, Saadet Partisi, Vatan Partisi 87, Hür Dava Partisi 85 seçim çevresinde seçime katılacak. Karara göre, Türkiye genelinde 68 bağımsız milletvekili adayı bulunuyor.

YSK'nın ilan ettiği Manisa CHP milletvekili adayları isim listesi şöyleydi:

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI: Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan, eski Genel Başkan Deniz Baykal ise Antalya 1. sıradan aday oldu. Kılıçdaroğlu'nun "A takımı" olan 18 kişilik CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) tamamı milletvekili adayı olarak gösterildi.

CHP'nin tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu da İstanbul 2'nci bölge 1'inci sıradan milletvekili adayı olarak listede yer aldı. Muharrem İnce'nin ekibinde yer aldığı belirtilen Emre Köprülü, Yaşar Tüzün ve Tanju Özcan da listede yer buldu. CHP listelerinde, Saadet Partisi için de kontenjan ayrıldı. 

ADAY YAPILMAYANLAR: Adaylık için başvuruda bulunanlardan Dursun Çiçek'in kızı İrem Çiçek de listede yer bulamadı. Aday listesinde olmayan diğer isimler ise eski CHP milletvekili Umut Oran, görevinden istifa eden Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Gazeteci İrfan Değirmenci ve Ferit Demir oldu. 

TÜM İLLERİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İSİM LİSTESİ-PDF

ÖNCEKİ HABERLER
Akdağ masadaki son anketi açıkladı
Erdoğan'dan CHP'ye beyanname eleştirisi
AKP milletvekili adayları YSK AK Parti il il kesinleşen listeler
CHP Malatya milletvekili adayları isimleri YSK kesin listesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ona ince ince bu işleri anlatacağız'
30 Ekim tatil mi cuma günü okul var mı MEB açıklaması
Yorumlar