BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
POLİTİKA

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan 7 YSK üyesine istifa çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"Biz özgürlükçü bir partiyiz, yasakçı değil" ifadelerini kullanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Biz demokrasiyi her ortamda savunmak zorundayız" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Adeta cehennemin ortasında buluyor"

-İnsanların inançları dolayısıyla ötekileştirilmesi asla kabul edebileceğimiz bir şey değildir. Her inanca saygılıyız. Evrensel değerleri benimsiyoruz. Ramazan sofraları kuruluyor.  Dualar okunuyor. Sonra bir kişi kürsüye çıkıyor ağza alınmadık ne varsa her şeyi söylüyor. Bu olmaz bu doğru değildir. Sofraya gelen vatandaş ben buraya ibadet mi geldim diye düşünürken kendisini adeta cehennemin ortasında buluyor. Biz özgürlükçü bir partiyiz yasakçı bir parti değiliz. Her inanca saygımız var. AK Parti yasakçı bir partidir.

Soma faciası

-Hala adalet arayan aileler var. Soma faciasını asla unutmayacağız. Üzerinden 5 yıl geçti. 2014-2018 arasında 299 madencimiz daha hayatını kaybetti. Yaşanan sürede bir o kadar madencimizin hayatlarını kaybettiklerini biliyoruz.

7 YSK üyesine istifa çağrısı

-Bir başka olay, sandık aynı, seçmen aynı, kurul aynı, pusula aynı. Vatandaş oyunu kullandı, 4 pusula aynı zarfa atıldı. YSK, sadece İBB seçiminde yanlışlık var diyor. Akıl sahibi bunu düşünebilir mi? Sadece büyükşehiri iptal ediyoruz dediler. Yedili çeteye söylüyorum, sizde haysiyet ve onur varsa görevi bırakırsınız. Size değil eşinizle çocuklarınıza acıyorum. O çocuklar babam YSK'da böyle karar verdi diyecekler. KHK ile görevlerine son verilenlere seçimlere girebilirsiniz dediler. Kazandılar, ilan edildiler. Sonra kusura bakmayın seçildiniz ama görevinize başlayamazsınız dediler. Sizden sonrakine vereceğiz mazbatayı dediler." 

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Su kuyusuna düşen yaban domuzunu itfaiye ekipleri kurtardı
Yürüyen merdivende etek altı fotoğrafa, taciz davası
Deniz Kurdu tatbikatında yunus balıkları, savaş gemileri ile yarıştı
Kırşehir'de Hamidiye Camii görenleri hayrete düşürdü
Sarıkamış’ta kaybolan kızın dere kenarında eteği bulundu
Hatay’da yavru karacayı çobanlar buldu
Otomobilin çarptığı bisiklet sürücüsü hayatını kaybetti
Kayıp gazeteciyi arama çalışmaları 5. günde Derebaşı Deresi’nde sürüyor
Hatay’da yavru karacayı çobanlar buldu
Diyarbakır'da kızların şoke eden kavgası! Tekme tokat saldırdı
Yorumlar