BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  GÜNCEL

CHP Gençlik Kolları başkanı dahil 80 kişi için flaş FETÖ kararı

Konya merkezli 33 ilde yapılan operasyonda aralarında eski CHP Gençlik Kolları Başkanı'nın da bulunduğu 80 kişi hakkında gözaltı kararı verildi...

Abone ol

KONYA merkezli 33 ilde FETÖ soruşturması kapsamında 80 kişi hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkartıldı. Gözaltı kararı verilenler arasında CHP eski gençlik kolları başkanı Hüseyin Fatih Tamer de var. Şüphelilerin örgütte il- ilçe imamı, büyük-küçük bölge imamı, örgüt muhasebecisi, bölge talebe mesulü, şehir dışı talebe mesulü gibi pozisyonlarda görev aldıkları ileri sürüldü.

33 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON: Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, daha önceden gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ve yapılan çalışmalar sonucunda örgütün Konya ili yöneticiliği yaptığı, örgüte üye olduğu, örgüte elaman temin ettiği, örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunduğu ve paralel devlet yapılanmasında rol aldığı belirlenen 80 kişi hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkartıldı. Karar üzerine bugün sabah saatlerinde Konya merkezli 33 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

CHP ESKİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI DA VAR: Şüphelilerin örgütte il- ilçe imamı, büyük-küçük bölge imamı, örgüt muhasebecisi, bölge talebe mesulü, şehir dışı talebe mesulü gibi pozisyonlarda görev aldıkları ileri sürüldü. Hakkında gözaltı kararı verilen şüphelilerin arasında CHP eski gençlik kolları başkanı Hüseyin Fatih Tamer'in de olduğu belirtildi. Tamer'in örgütün Mevlana eyaletinde bölge talebe mesulü olarak görev yaptığı ileri sürüldü. Şüphelilerin gözaltına alınması için operasyonun sürdüğü belirtildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Otomobil muayene ücretleri ne kadar oldu-2018 fiyat listesi
Dolar bir anda hareketlendi 20 Şubat 2018 dolar fiyatı
Afrin'de flaş gelişme! YPG'nin sınırla teması kesildi
Aksakallı'nın Halisdemir’i alnından öptüğü an! Yeni görüntüler çıktı
İETT otobüsünde whatsapp yazışmalarını görüp ihbar etti
Carrefour kurbanlık fiyatları 2020 küçükbaş koyun fiyatları
Yorumlar 21 yorum