BIST 1.527
DOLAR 7,28
EURO 8,78
ALTIN 403,91
HABER /  CHP

CHP, Burak Erdoğan'ın gemi ticaretini sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlunun gemisinin, Rusya-Suriye arasında ticaret yaptığı iddialarını sordu.

Abone ol

İddialar doğru ise Erdoğan'ın oğlunun ortak olduğu Manta Denizcilik'e ait G. İnebolu gemisinin Suriye’ye taşıdığı ticari mal ve gıda malzemelerinin içeriği hakkında bilgi istedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yazılı soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan'ın oğlunun gemisinin, Rusya-Suriye arasında ticaret yaptığı haberlerinin basına yansıdığını hatırlattı. Erdoğan'ın oğlunun ortak olduğu Manta Denizcilik'e ait G. İnebolu gemisinin, 3 Nisan 2014'te Rusya'nın Novorossiysk Limanı'ndan hareket ettiği, 10 Nisan'da İstanbul'a geldiği ve aynı gün tekrar yola çıktığı, Ege ile Akdeniz'den geçerek 14 Nisan günü Suriye'nin Esed denetimindeki Tartus Limanı'na demir attığının yine basına yansıyan haberler arasında olduğunu dile getiren Tanrıkulu, ayrıca Erdoğan'ın oğluna ait gemilerle Suriye'ye ticari mal ve gıda malzemeleri taşındığının ortaya çıktığının da iddialar arasında olduğunu ifade etti.

Tanrıkulu, Dışişleri Bakanından şu soruların cevaplarını talep etti:

"Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlunun gemisinin, Rusya-Suriye arasında ticaret yaptığı iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlunun ortak olduğu Manta Denizcilik'e ait G. İnebolu gemisinin Suriye’ye taşıdığı ticari mal ve gıda malzemelerinin içeriği nedir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın Beşar Esed ile ilgili sarf ettiği cümleler ve yaşanan gerginlikler göz önünde bulundurulduğunda, Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlunun ortak olduğu Manta Denizcilik'e ait G. İnebolu gemisinin Suriye'ye ticari mal ve gıda malzemeleri taşıması çelişkili değil midir?"

ÖNCEKİ HABERLER
CHP kulislerinden sürpriz adaylar çıktı
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Harward'daki Türk Profesörden ürküten kehanet
Bakanlarla ilgili fezlekeler Resmi Gazete'de
Kayıp çocuk 16 saat sonra bulundu
Takvim'den ezber bozan Gülen ve 17 Aralık iddiası!
Ergenekon davasının gerekçesinde skandal!
Başbakan Erdoğan'ı Twitter'la vurdu!
Mısır'da 3100 yıllık mezar bulundu
Erdoğan Köşk'e aday olursa neden istifa etmez?
Yorumlar