BIST 1.409
DOLAR 8,07
EURO 9,70
ALTIN 452,12
GÜNCEL

Cemal Kaşıkçı cinayetinde metal eriten fırın kullanıldı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili yeni bulgulara ulaşıldığı öne sürüldü. Al Jazeera Arabic'te yayımlanan bir haberde, öldürülen Cemal Kaşıkçı'nın, Suudi Konsolosun evindeki büyük bir fırında yakıldığı belirtildi ve Kaşıkçı'ya ait kanın izlerini gösteren delillerin duvarlarda bulunduğu öne sürüldü.

2 Ekim'de evlilik işlemleri için girdikten sonra öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.
Al Jazeera Arabic'in Türk yetkililere dayanılarak hazırladığı haberde, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin Suudi Konsolosun evindeki fırında yakıldığı öne sürüldü. Konsolosun evinde yapılan incelemelerde, Kaşıkçı'ya ait kanın izlerini gösteren delillerin duvarlarda bulunduğuna da dikkat çekildi. Fırının yapımında çalışan işçinin fırının siparişinde istenen özellikler karşısında şaşırdığına da değinildi.

Cinayetin üzerinden geçen sürede Kaşıkçı'nın ne zaman, nerede ve nasıl öldürüldüğüyle ilgili bilgiler ortaya çıktı ancak cesedinin nerede olduğu konusu netlik kazanmadı. Cemal Kaşıkçı cinayeti soruşturması kapsamında Türkiye'ye gelen Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, Suudi Konsolosluğuna gelmiş ancak içeri alınmamıştı. Uluslararası çapta tepkiler ve yaptırımlar da söz konusu olmasına karşın, Suudi Arabistan bu konudaki sessizliğini koruyarak, olayı örtme tavrını devam ettirdi.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Dördüncü kattan atlayan kız arkadaşına "Ölme" diye yalvardı
Trabzonsporlu Onazi İstiklal Marşı çaldı
Kurum "Erzincan'dan Marmara'ya uzanan hat büyük tehlike arz ediyor"
Savaşçı dizisinde tüyleri diken diken eden sahne
Dehşet veren olay! Aniden çöken filin altında kaldı
Varank: "Uyguladığımız tüm politikalar yatırımı ve üretimi merkeze alıyor"
Pekcan: "Şubatta ihracatımız yüzde 3,7 artışla 14 milyar 312 milyon dolar oldu"
Yenikapı-Hacıosman Metro hattında teknik arıza
Kedinin karla imtihanı! Tırmanmak için uğraştı ama başarılı olamadı
Ölümden kıl payı kurtuldu o anlar kamerada
Yorumlar