BIST 7.949
DOLAR 28,83
EURO 31,52
ALTIN 1.894,57
HABER /  GÜNCEL

Cemaatçi vekil için şok iddia: Erdoğan gitmezse öldürülecek!

Cemaate yakınlığı ile bilinen milletvekili İdrid Bal'ın 17 Aralık öncesinde "Erdoğan sonrası" dönem için alt yapı çalışması yürüttüğü iddia edildi...

Abone ol

AK Parti’den istifa eden ve Gülen Cemaati'ne yakınlığı ile bilinen Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal'ın 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan 4 ay önce STK’larla görüşerek ‘Erdoğan sonrası’ için çalışma yürüttüğü iddia edildi. Bal’ın “Uluslararası güçler Erdoğan’ı uzaklaştıracak, gitmezse öldürülecek” dediği öne sürülen haberde çarpıcı iddialar yer aldı.

Star gazetesinin iddiasına göre cemaate yakın vekillerden İdris Bal 17 Aralık operasyonları öncesinde ‘Erdoğan sonrası’ için çalışma yaptı. Star'a göre bazı STK temsilcileriyle toplantı yapan Bal “Uluslar arası güçler Erdoğan’ı istemiyor, yıl sonuna kadar uzaklaştırılacak, kendisi çekilmezse öldürülecek. Erdoğan sonrası için hazırlık yapıyoruz, birlikte çalışalım. Kol kangren olmuş, kesilmesi lazım.” diyerek 17 Aralık öncesi alt yapı çalışması yürüttü.

İşte Star gazetesinin ilgili haberi:

ERDOĞAN SONRASI İÇİN İTTİFAK ARAYIŞLARI

İdris Bal’ın, ‘Erdoğan sonrası’ için ittifak çalışması yaptığı, Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın verdiği bilgiyle ortaya çıktı. Aşgın, 17-25 Aralık 2013 operasyonlarının ardından Bal’ın daveti üzerine Ankara’da yaptıkları toplantının ne anlama geldiğini fark ederek, durumu Ankara Savcılığı’na ve polise anlattı. Aşgın, 17 Ağustos 2013’te, daha önce Çorum’da görev yapmış bir FEM dershanesi yöneticisi aracılığıyla İdris Bal’ın kendisini Ankara’ya davet ettiğini belirterek, başka katılımcıların da bulunduğu bir kahvaltıda buluştuklarını söyledi.

Aşgın, Bal’ın kendilerine şunları söylediğini anlattı:

ULUSLARARASI GÜÇLER İSTEMİYOR

“Hükümet çok iyi gitmiyor, kuruluşunda olduğu gibi AK Parti herkesi kucaklamıyor, bazı kesimleri dışlıyor. Özellikle dış politikada büyük yanlışlıklar yaptı, Suriye’de yanlış bir politika izledi, bu yüzden binlerce insan öldü. Mısır’da tüm dünya bir şekilde gizli veya açıktan darbeyi desteklerken Türkiye neredeyse tek başına Mursi’den yana tavır koydu. Bu ve benzeri politikalar neticesinde uluslararası bir takım güçler artık Erdoğan ile çalışmak istemiyorlar.”

ERDOĞAN ÖLDÜRÜLEBİLİR

“Bu uluslar arası güçler Erdoğan’ı görevinden mutlaka uzaklaştıracaklar. Türkiye’de çok kötü gelişmeler olacak. 2013 yılı sonuna doğru Başbakan Erdoğan’ın görevini bırakması yönündeki baskılar artacak ve Erdoğan bu baskılara dayanamayarak kesinlikle bırakacak. Bırakmaz ise uluslar arası güçler tarafından öldürülebilir.”

ERDOĞAN MUTLAKA GİDECEK!

“Bizim gibi vatanını, milletini, devletini ve dinini seven mütedeyyin muhafazakar insanlar bu süreçte etkin olmayacak. Ya da Erdoğan mutlaka gidecek, mütedeyyin insanlar hazırlık yaparak Erdoğan sonrasında daha etkili olacaklar. Bu nedenle Erdoğan sonrası için bir takım hazırlıklar yapılması gerekiyor. Bu konuda bizler bir takım çalışmalar, görüşmeler yapıyoruz. Sizlerle de bu konuda sürekli irtibatlı olalım, biz buna benzer görüşmeler yapıyoruz. Çorum’a geldiğimizde bize yardımcı olun.”

KOL KANGREN OLMUŞ! KESİLMELİ!

Aşgın, bu sözleri üzerine İdris Bal’a, “Eğer uluslararası bir takım güçler Erdoğan’ı çizdiyse, İslami bir cemaat olduğunu söyleyen sizlerin tam da bu yüzden Erdoğan’ın yanında olmanız gerekmez mi” diye sorduğunu belirterek, aldığı şok edici cevabı da aktardı: “Çok duygusal davranıyorsun. Kol kangren olmuş, biz bu kolu kesmek lazım diyoruz. Çünkü eğer bunu kesmezsek bütün vücut gidecek, yani ülke elden gidecek. Bugün duygusal olmanın vakti değildir.”

screen-shot-2014-08-20-at-12.02.29-pm.png