BIST 2.464
DOLAR 16,40
EURO 17,63
ALTIN 976,30
HABER /  MAGAZİN  /  KÜLTÜR VE SANAT

Cem Karaca'nın kitapları nedir isim listesi Oyna Kazan 4 Mart soru cevabı

İnstagram hesabından takipçilerine sorular soran ve kazandıran yarışma Oyna Kazan'ın 4 Mart sorusu usta sanatçı Cem Karaca oldu. Oyna Kazan 4 Mart sorusunda Cem Karaca'nın kitaplarını sordu. Peki Cem Karaca'nın kitapları nedir, kaç tane kitabı vardır.

Abone ol

İnstagram hesabından takipçilerine anlık sorular soran Oyna Kazan yarışması bugün saat 13:00'da başladı.. Oyna Kazan yarışmasında kopya ve ipucu sorusu geldi. Kopya soruda Cem Karaca'nı kitapları soruldu. Pek Cem Karaca'nın kitaplarının adı nedir?

Her gün İnstagram sayfasında kopya sorusu paylaşan Oyna Kazan kullanacılara böylelikle ufak ipucular veriyor. Bugün yani 4 Mart’ta Oyna Kazan kopya sorusu Cem Karaca’nın kitapları oldu. İşte Cem Karaca’nın kitapları nelerdir sorusunun yanıtı….

CEM KARACA’NIN KİTAPLARI NELERDİR?

CEVAP: Allah Yar, Gazal, Fani Rübai, Döndümse Vatanıma Döndüm

CEM KARACA KİMDİR: Cem Karaca 1 Ocak 1945 senesinde İstanbul'da dünyaya geldi. Azeri asıllı bir baba ve Ermeni bir annenin çocuğudur. Okul yıllarında özellikle Rock müziğine karşı büyük bir hayranlık duyuyordu ve arkadaşlarıyla toplanarak bir müzik grubu kurdu. O dönemin ünlü sanatçılarından biri olan İlham Gencer de Cem Karaca'ya ve ekibine büyük destek verdi. Babası Karaca'nın müzikle ilgilenmesinden büyük rahatsızlık duyuyordu. Hatta adam tutarak kendi oğlunu konserinde yuhalatmıştır. Buna rağmen müzik sevdasından vazgeçirememiştir. 

Daha sonra askere giden Karaca'nın hayatı büyük bir anlamda değişti. Cem Karaca, asker arkadaşının çaldığı bağlama sayesinde bir zamanlar ilkel bulduğu müziğe kendi duygularını da katarak yeni bir anlam yükledi ve Anadolu Rock müziğinin öncüsü oldu. Ünlü sanatçı yaşamı boyunca Apaşlar, Kardaşlar, Moğollar, Dervişan gibi pek çok önemli grubun içerisinde yer aldı.

 1961 senesinde Hamlet'te oynayarak tiyatroya ilk adımını attı. 1964 senesinde Münir Özkul'un oynadığı General Çöpçatan oyunu ilk büyük tiyatro çalışması oldu. 1965 senesinde askerliği sırasında askeriyede Cahit Atay'ın Pusuda ve Aziz Nesin'in Toroslar Canavarı oyununu yönetti ve oynadı. Aynı dönem İstanbul Tiyatrosu'nda sergilenen "Anahtarı Bendedir" isimli oyunu Türkçeye çevirerek oynadı. Cem Karaca, 1970 senesinde ilk ve tek başrol filmi olan Kralların Öfkesi'nde oynadı. Yücel Uçanoğlu'nun yazıp yönettiği yerli western tarzı bu filmde Murat Soydan ile başrolü oynayan Karaca, Camgöz isimli bir kovboyu canlandırdı. 1999 senesinde de Kahpe Bizans adlı sinema filminde Karaca Abdal isimli bir karakteri oynadı. Aynı zamanda filmin müziklerinden bazılarını kendisi besteledi. Bunun dışında 2001 senesinde Yeni Hayat isimli dizide misafir olarak yer aldı. Aynı yıl Avcı isimli dizide Dem Baba rolünü oynadı.

Cem Karaca ilk evliliğini 22 Aralık 1965 senesinde tiyatro sanatçısı olan Semra Özgür ile yaptı. Ancak bu birliktelik fazla uzun sürmedi. Karaca 1968 senesinin sonunda yine bir tiyatro sanatçısı olan Meriç Başaran ile ikinci evliliğini yaptı. Bu evlilik yanlızca 2 sene sürdü. Üçüncü evliliğini Feride Balkan ile 21 Ağustos 1972 tarihinde yaptı. 1976'da çiftin oğulları Emrah Karaca dünyaya geldi. Çift, Cem Karaca'nın Almanya'da zorunlu yaşama döneminde ayrıldı. 5 Temmuz 1993 tarihinde Cem Karaca, dördüncü evliliğini ilk eşi Semra Özgür ile yaptı. Cem Karaca'nın son evliliği ise İlkim Erkan ile oldu.

Cem Karaca 8 Şubat 2004 sabahı, solunum ve kalp yetmezliği sonucu geçirdiği kalp krizi yüzünden Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Ölümünün ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda yapılan törenle babası ile aynı mezara defnedildi.

Cem Karaca eserleri
Allah’ım Yar Yar

Resimdeki Gözyaşları

Islak Islak

Deniz Üstü Köpürür

Namus Belası

Tamirci Çırağı

Bindik Bir Alamete

Muhtar

İşte Geldik Gidiyoruz

Rap Rap 

ÖNCEKİ HABERLER
Trabzonsporlu Onazi İstiklal Marşı çaldı
Trabzonsporlu Onazi İstiklal Marşı çaldı
Pakistan iktidar partisinden Türkçe teşekkür
Pakistan iktidar partisinden Türkçe teşekkür
Gaziantep Kuzey Şehir'de 787 konut için başvurular başladı
Gaziantep Kuzey Şehir'de 787 konut için başvurular başladı
Bakan Murat Kurum : Marmara-Erzincan hattı büyük tehlike arz ediyor
Bakan Murat Kurum : Marmara-Erzincan hattı büyük tehlike arz ediyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak'ta son kez uyardı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak'ta son kez uyardı
İstanbul Fatih'te 400 kilo kaçak et ele geçirildi
İstanbul Fatih'te 400 kilo kaçak et ele geçirildi
Mevlüt Uysal: İlçe halkının sahili kullanmaması içimi acıtıyor
Mevlüt Uysal: İlçe halkının sahili kullanmaması içimi acıtıyor
2019 Yeşilay haftası ne zaman- Yeşilay nedir etkinlikleri
2019 Yeşilay haftası ne zaman- Yeşilay nedir etkinlikleri
Aziz Yıldırım, TFF başkanlığına aday olacak mı?
Aziz Yıldırım, TFF başkanlığına aday olacak mı?
Kadınlar günü hediye fikirleri 8 Mart kampanyaları  ne alınır?
Kadınlar günü hediye fikirleri 8 Mart kampanyaları ne alınır?