HABER /  GÜNCEL

Çavuşoğlu'ndan FETÖ açıklaması: Tutuklamalar başladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu FBI'ın FETÖ ile ilgili 15 eyalette çalışma yürüttüğünü açıkladı. Çavuşoğlu tutuklamaların da gerçekleştiğini duyurdu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'de bulunan FETÖ terör örgütü üyelerine yönelik operasyon başlatıldığını açıkladı. Çavuşoğlu, FBI'ın 15 eyalette çalışma başlattığını, operasyonlar kapsamında New Jersey Eyaletinde tutuklamaların başladığını bildirdi.

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'de bulunan FETÖ terör örgütü üyelerine yönelik operasyon başlatıldığını açıkladı. Çavuşoğlu, açıklamasında "FBI'ın başlattığı bir soruşturma var, yaklaşık 15 eyalette. Çok ciddi bir soruşturma. FBI, bugüne kadar elde ettikleri bulgularla örgütün Amerika'daki karanlık yüzünü görmeye başladıklarını söyledi. New Jersey dahil bazı yerlerde tutuklamalar başladı." dedi.

"ESAD İLE ÇALIŞIRIZ DEMEDİM"

Doha'da yaptığı açıklamaya da açıklık getiren Çavuşoğlu, "Bana şöyle soruldu, Seçimi Esad kazanırsa çalışır mısınız? Öyle demokratik adil bir seçim olursa herkes durumunu gözden geçirir dedim, Esad'la çalışırız demedim." ifadelerini kullandı.

GÜLEN'İN İADESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Çavuşoğlu, geçtiğimiz gün FETÖ elebaşı Fetullah Gülen dahil Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye 84 kişinin Türkiye'ye iadesine yönelik listeyi ABD'ye sunduklarını açıklamıştı. Bu konuda Erdoğan ile Trump'ın görüşme yaptığını da belirten Çaavuşoğlu, "En son Buenos Aires'te bir araya geldiğimizde ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bu konu üzerinde çalıştıklarını söyledi ancak somut adımları görmemiz gerek." demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş Suriye açıklaması

ÖNCEKİ HABERLER
Sosyal medyada olay olmuştu: Valilikten açıklama!
Bindiği taksinin şoförünü vuran zanlı yakalandı
AUZEF sonuçları OYS sınav sonuç sorgulama sayfası-2018 Aralık
Çeyrek ve gram altında son durum
Dolar kurunda son durum
Kulak ağrısı neden olur nasıl kolay geçer?
Yorumlar 20 yorum