BIST 8.521
DOLAR 27,50
EURO 28,86
ALTIN 1.615,61
HABER /  GÜNCEL

Canan Karatay'dan Akdağ'a yanıt! İnanmıyorum

Profesör Canan Karatay kendisi hakkında eleştirilerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a yanıt verdi. Karatay bu ithamların Sağlık Bakanı tarafından yapıldığına inanmıyorum dedi.

Abone ol

Canan Karatay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Canan Karatay için bazı suçlamalarda bulunarak şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Böyle bilim adamlığı mı olur? Yiyin dediği ürünleri internet sitesinden satıyor. Aydın’a gittim, orada büyük bir ceviz bahçesi ile anlaşmış. Bu işleri konuşup da yapmayan kimse var mı? Yılda milyonların üzerinde para kazanıyorlar. ‘Lahmacun yiyebilirsin çünkü ben yedim’ denir mi”

Akdağ'a yanıt gecikmedi. Canan Karatay bir açıklama yaparak Recep Akdağ'ı yalanladı.Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ'ın şahsıma yönelik söylediği iddia edilen ağır ithamlarla ilgili açıklamamdır:

AÇIKLAMANIN BAKAN TARAFINDAN YAPILDIĞINA İNANMIYORUM

Öncelikle hiçbir dayanağı olmayan, direkt şahsımı hedef alan bu ithamların Sağlık Bakanı tarafından yapıldığına inanmıyorum. İnanmak istemiyorum. Şayet Sayın Bakan'ın böyle bir açıklaması varsa; kendisinin yalan ve yanlış bilgilendirildiğini belirtmek isterim. Halka önerdiğim hiçbir gıdanın hiçbir şekilde ticaretini yapmadım yapmam. Ne bir internet satış sitem var ne de iddia edildiği gibi anlaşma yaptığım bir ceviz bahçesi.

DEFALARCA HEDEF GÖSTERİLDİM

Bugüne kadar halk sağlığı için yaptığım açıklamalardan dolayı defalarca hedef gösterildim. Çünkü söylediğim şeyler sağlığı ticarileştiren şirketlerin işine gelmiyordu. Beni de kendileri gibi göstermek için bu defa iftira kampanyaları başlattılar. Sayın Sağlık Bakan’ının söylediği iddia edilen sözler de bu iftira kampanyasının bir sonucudur.

BEN DE MAĞDUR OLDUM

Daha önce çıktığım birçok televizyon programında sosyal medya hesabımın olmadığını söyledim. Ne yazık ki, birçok ünlü kişinin yaşadığı mağduriyeti ben de yaşadım. Avukatım aracılığıyla benim ismimi kullanarak gönderi paylaşan, satış yaptığı bildirilen siteler için dolandırıcılık ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunduk.

SUÇLAMALAR İÇİN DAVA AÇIKLACAK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu’nun 2016/66567 Soruşturma numaralı dosyasında işlemler devam etmektedir. Savcılık Makamı tarafında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne müzekkere yazılarak, bu siteleri kimlerin erişime sunduğunun tespiti için IP araştırması yapılması, hosting firmalarından bu sitelere ait bilgilerin istenmesi talep ettik. Emniyetin bu ilgili birimlerinden cevap beklenmektedir. Cevabın gelmesini takiben görevli Savcı tarafından soruşturmaya devam edilmesi ve bu suçlardan dolayı dava açılması beklenmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Kardiyoloji ve iç hastalıkları uzmanı
Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay