BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  CHP

Canan Arıtman'dan yüz kızartan sözler

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın, bir otelde yapılan toplantıda başörtülü bayana ettiği küfür inanılmazdı..

Abone ol

Tüm Kadınlar Derneği Genel Başkanı Cemile Keskin, Trabzon’da TBMM Kadın- Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısı sırasında kendisine “Seni paramparça ederdim, Seni öyle bir becerirdim ki” dediğini iddia ettiği CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman hakkında Sivil Toplum Örgütü temsilcileriyle birlikte dün CHP Genel Merkezi’ne şikâyet dilekçesi gönderdi.

‘BENDE 12-13 VAKA VAR’

Habertürk Gazetesi'Nde yer alan habere göre Keskin, AK Parti Milletvekili Safiye Seymenoğlu’nun da aralarında bulunduğu 35 tanıkla beraber savcılığa Arıtman hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi. TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyelerinin pazartesi günü Trabzon’da yaptıkları gezi ve incelemenin ardından düzenledikleri değerlendirme toplantısında konuşan komisyon üyesi Arıtman’ın “Ne yazık ki çok açık ve net söylememiz gerekir ki, Türkiye’nin bazı bölgelerinde olduğu gibi burada da kadın ticareti yapılmaktadır. Bazı kişiler köy köy dolaşarak evlenmemiş kızları tespit edip onlara koca buluyor. Bu işin karşılığında para alıyor. Bende 12-13 vaka var. Bu kadınların çoğu gittiği yerden şiddet görüp geri dönüyor. Bu sabah ‘Satıldım’ diyen kadınla konuştum” demesi toplantıda bulunan Keskin’i kızdırdı.

‘KADINLAR SATILMIYOR’

Keskin, “Trabzon’da kadınlar satılmıyor, evleniyor. Trabzon’a batıdan evlenerek gelen birisiyim, 35 yıldır burada yaşıyorum. Şu anda da STÖ başkanlığı yapıyorum, ama sizin anlattığınız şekilde bir olayı ben duymadım, yaşamadım” dedi. İkili arasında başlayan tartışma sırasında iddiaya göre Arıtman, Keskin’e “Seni paramparça ederdim”, “Seni öyle bir becerirdimki” şeklinde sözler sarf etti.

Cemile Keskin, Canan Arıtman’ın, kendisine maksadı aşan sözler söylediğini belirterek, “Bana ‘Seni becerirdim’ dedi. Ben o anda tam olarak bunu nemaksatla söylediğini algılayamadım. Fakat sonradan düşününce, bunun kadın veya erkek için aynı anlamlarda kullanıldığını öğrendim” diye konuştu.

‘TALİHSİZ AÇIKLAMA’

CHP Trabzon İl Başkanı Volkan Canalioğlu, Arıtman’ın “Trabzon’da kadın satılıyor” sözlerinin kabul edilemez olduğunu belirterek, “Ben bu ilde belediye başkanlığı yaptım. Canan Hanım’ın bahsettiği gibi bir durumolsaydı biz de duyardık. Canan Hanım’ın sözleri kendisini bağlar. Karadeniz Bölgesi’nde böyle bir şeyin olması mümkün değil. Açıklamalarını bir talihsizlik olarak algılıyorum” dedi.

İŞTE O DİYALOG

Keskin: Siz kadın-erkek fırsat eşitliği diyorsunuz, kamuda çalışan türbanlıları fişliyorsunuz.

Arıtman: Çok ve boş konuşuyorsun.

Keskin: Bana hukuk öğretmeyin, sizin bildiğiniz kadar ben de hukuk biliyorum.

Arıtman: Trabzon’da kadınlar parayla satılıyor, ama siz başınızı kuma gömmüşsünüz.

Keskin: Ben 35 yıldır buradayım. söylediklerinizin hiçbirine şahit olmadım.

Arıtman: Sen beni tanıyor musun?

Keskin: Çok iyi tanıyorum, çıkışlarınızı biliyorum.

Arıtman: Seni öyle bir becerirdim ki!

Keskin: Siz kimseyi beceremezsiniz.

Arıtman: Seni paramparça ederdim ama.

Keskin: Siz neyi parçalıyorsunuz?

ÖNCEKİ HABERLER
Aydın'da taşan dere felaketi getirdi
Az sonra: Nobel Barış Ödülü Töreni canlı yayını
Parçalanan 4000 dolarlık banknot yapıştırıldı
Kirli emellerine bebeği de alet ettiler
CHP'de beklenen görüşme yarın
Bir Zamanlar Çukurova 76. bölüm fragmanı
Yorumlar 48 yorum