BIST 1.910
DOLAR 13,72
EURO 15,54
ALTIN 786,53
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nı Cumhurbaşkanı Erdoğan açtı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.

Abone ol

Büyük coşkunun yaşandığı açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha büyük hizmetler için böyle muhteşem, mükellef bir binanın olması şarttı ve kaldığı yerden Sayın Türel başladı. Başta Menderes Bey olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum. Başarılarının artarak devamını diliyorum” dedi.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ilk döneminde yüzde 70’ini tamamlamasına rağmen sonraki dönemde 5 yıl çürümeye terk edilen Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın resmi açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Başkan Türel’in tekrar göreve gelmesiyle hızla tamamlanan bina geçtiğimiz Aralık ayından itibaren hizmet vermeye başlamıştı. Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası önünde gerçekleşen açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer katıldı. Büyükşehir Belediyesi önünü hınca hınç dolduran Antalyalılar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalyalıların tezahüratları arasında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Değerli belediye başkanımıza bu işin geçmişi ve bugüne gelişinde şu ana kadar maliyeti nedir diye sordum. Dedi ki yaklaşık 70 milyon lira. Yani eski rakamla 70 trilyon. Şimdi burada bir şeyi görmek lazım. Sayın Türel başladığı bu inşaatı kendisinden sonra hangi zihniyete devretmek durumda kalmıştı? Daha sonra Antalyalı tekrar Sayın Türel’e döndü ve yola nasıl devam ettik. Aslında bu Türkiye genelindeki hizmet anlayışının ne olduğunu ortaya koyuyor. Yani hani bunlar çıkıyor ortaya diyorlar ya şöyledir böyledir, vs. Ben burada şimdi Ziya Paşa’yı nasıl hatırlamayayım. Ne diyor Ziya Paşa; ‘Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri.” Şimdi bizim eserlerle insanlara değer vermemiz gerekir. Sizi eserlerinizden biliyoruz, eserlerinizden tanıyoruz ya dikili ağacınız yok, ne konuşuyorsunuz.” 

“Antalya gibi bir şehirde böyle bir muhteşem belediye hizmet binasının olmaması düşünülebilir mi?” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha büyük hizmetler için burada gerçekten böyle muhteşem mükellef bir binanın olması şarttı ve kaldığı yerden Sayın Türel başladı. Bakın ne diyor, demirler korozyona uğramıştı. İnanın bunlara 5 tane keçi teslim edin kaybeder gelirler. Bu binayı kaybettikleri gibi. Allah’tan ki erken dönüş oldu da ele alındı yapıldı” ifadesini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başkentimizde Cumhurbaşkanlığı külliyesi yaptım. Demedik laf bırakmadılar. Gitmedikleri mahkeme kalmadı. Gittiler döndüler, gittiler döndüler. Ben oraya gitmeyeceğim dedi malum zat. Ondan sonra da kuzu kuzu geldi. Çünkü ben geleceklerini biliyordum. Hiçbir zaman bunların bu sözleri geçerli değildir. Akşam başka, sabah başka. Size parlamentonun yolunu kapatanlar, kapatmak isteyenler var. Kızıyla erkeğiyle biz gençliğimize güveniyoruz. Seçme yaşı 18, evlenme yaşı 18, ceza yaşı 18. Bunların hepsine evet diyorsun ama gel ki seçilme yaşı olunca 18, olmaz. Sevgili gençler 18,19, 20, 21, 22, 23, 24, 25’e kadar bütün gençlerimizi bu yarışın içinde görmek istiyoruz. Ve dinamik bir parlamento diyoruz. Evet mi? Genç bir parlamentoya evet mi? Güçlü bir parlamentoya evet mi. Öyleyse şu 23 günü çok iyi değerlendireceğiz. Bütün genç arkadaşlarınıza anlatacaksınız. Bu söylenenler yalan diyeceksiniz. Bu yarışta inşallah 16 Nisan akşamı hep beraber Türkiye’yi yeni bir milada taşıyacağız. Yeni bir değişim, dönüşüm noktasına taşıyacağız.”

Yeni hizmet binasının tüm Antalyalılara uğurlu olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Durmak yok yola devam. Yeni hizmet binamız Antalya’ya tüm Antalyalılara bir milat olsun. Bu vesile ile hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Başta Menderes Bey olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum. Başarılarının artarak devamını diliyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanım bu hizmet binamızın hikayesi uzun ama iki cümlede arz edeceğim. Bu hizmet binamızı yüzde 60-70 oranında ilk dönemimizde tamamlamıştık. Ancak biz görevden ayrıldıktan sonra maalesef Antalya’da hiçbir yere bir çivi çakılamadığı gibi bu bina da üzülerek arz ediyorum, çürümeye terk edildi. 2014 senesinde geldiğimizde betonlarda korozyon başlamıştı. Elektrik aksamı maalesef ayaklanıp gitmişti, tahkikatlar açtık.”

Göreve gelir gelmez “nerede kalmıştık” diyerek yeniden çalışmaya başladıklarını anlatan Türel, “Yeni hizmet binamız 3 ay önce hizmet vermeye başladı. Geçmişte Antalya Büyükşehir Belediyemiz konteynerlerin içerisinde, benim ilkokuldayken sınıf gezisinde civciv kümesi olarak ziyaret ettiğim müdürlük binalarında hizmet etmekteydi. Şimdi zatı alinizin destekleriyle, Antalyalı bütün hemşerilerimizin şeref duyacağı iftihar edeceği bir eser ortaya çıktı. Hayırlı uğurlu olması temennisiyle, sizlerin uğurlu ellerinizle bu tesisi inşallah Antalya’mızda en güzel hizmetler için kullanacağız. Teşriflerinizle şeref verdiniz, hoş geldiniz. Sağ olunuz, var olunuz” diye konuştu.

Antalya İl Müftüsü Osman Artan’ın okuduğu duanın ardından Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın kurdelesini Bakanlar, Milletvekilleri, Antalya Valisi, Başkan Menderes Türel ile birlikte kesen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Başkanlık makamına geçerek, anı defterini imzaladı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Market soyan etekli soyguncu bakın kim çıktı!
Market soyan etekli soyguncu bakın kim çıktı!
Lütfi Elvan: Kılıçdaroğlu ya bilmiyor ya da...
Lütfi Elvan: Kılıçdaroğlu ya bilmiyor ya da...
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddia: Evet çıkarsa...
Kılıçdaroğlu'ndan bomba iddia: Evet çıkarsa...
Naylon poşete sarılı halde bulunmuştu katil böyle yakalandı
Naylon poşete sarılı halde bulunmuştu katil böyle yakalandı
'Emekli bekçi aranıyor' ilanıyla dolandırıcılık
'Emekli bekçi aranıyor' ilanıyla dolandırıcılık
Türk bayrağını indiren zanlı tutuklandı
Türk bayrağını indiren zanlı tutuklandı
Tunceli'de teröristlere ait sığınaklar imha edildi
Tunceli'de teröristlere ait sığınaklar imha edildi
Ahmet Arslan yasak kararının adındaki planı ifşa etti
Ahmet Arslan yasak kararının adındaki planı ifşa etti
SGK'dan müthiş haber masrafları devlet karşılıyor
SGK'dan müthiş haber masrafları devlet karşılıyor
Erdoğan: Ben oraya gitmeyeceğim dedi kuzu kuzu geldi
Erdoğan: Ben oraya gitmeyeceğim dedi kuzu kuzu geldi