BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
GÜNCEL

Büyük yoğunluk: Kuyruğun başı var sonu yok!

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçiren gurbetçiler, dönüş yolculuklarında Kapıkule’de uzun kuyruklar oluşturdu.

Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirip Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşadıkları bölgelere dönen gurbetçiler, Kapıkule’de çift sıra 6 kilometre kuyruk oluşturdu. Kavurucu sıcağın altında Kapıkule’den çıkış yapmayı bekleyen gurbetçiler, herkesin bu yıl özellikle çok fazla araçla geldiği ve aynı anda dönüş yoluna geçtikleri için uzun kuyrukların kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kapıkule Yolcu Salonu Gümrük Sahası’nın yaklaşık 500 adet araç alabilecek kapasitede olduğu, Bulgaristan Gümrük Sahası’nın ise yaklaşık 350 araç kapasitesine sahip olduğu bildirildi.

BİR AYDA 113 BİN 518 ARAÇ, 556 BİN 148 YOLCU ÇIKTI

Açıklamada, "2018 Ağustos ayındaki 30 günlük sürenin sadece 4 gününde 2017 yılına göre çıkış yapan araç sayısında düşüş olmuş, kalan 26 günde 2017 yılına göre artış bulunmaktadır. Bu artış gün bazında yüzde 78 ile yüzde 7 oranında olmuştur" denildi. 2017 yılı Ağustos ayında 95 bin 400 adet yolcu aracı çıkış yapmışken, bu rakam 2018 yılı Ağustos ayında yüzde 19’luk bir artışla 113 bin 518’e ulaşmıştır. Ağustos ayı boyunca 556 bin 148 yolcu çıkış yaparken, saatte 200 araç çıkış yapıyor" denildi.

KAPIKULE’DE DÖNÜŞ KUYRUĞU ÇİFT SIRA 6 KİLOMETRE

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini Türkiye’de anavatanlarında geçirmek isteyen gurbetçilerin, geliş yolculuklarındaki uzun araç kuyruğu manzaraları, dönüş yolculuklarında da aynı görüntülere sahne oluyor. Yaşadıkları ülkelere dönmek isteyen gurbetçiler, Kapıkule Sınır Kapısı’nda çift sıra 6 kilometre araç kuyruğu oluşturdu.

Sitene Ekle
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Görenlerin inanamadığı villayla ilgili karar verildi!
Kaçak göçmen sanıldı: Kimliği şoke etti!
Osman Yıldırım yurt dışına kaçarken yakalandı
Rayların üzerinde korkunç ölüm! Akıma böyle kapıldı
Dehşete düşüren görüntü! Önce hortumla ıslattı sonra tokatladı
Erdoğan'dan o kuruluşlara sert sözler!
Saniyeler sonrası korkunç! Hayatlarının şokunu yaşadılar
Erkenci Kuş 10. bölüm 2. fragmanı
Dolmuşta kan donduran olay! Kadına yaptıklarına bakın
2 askerimizi şehit eden teröristler böyle görüntülendi!