HABER /  DÜNYA

Brüksel saldırganı sabıkalı çıktı!

Brüksel'de bir Tren İstasyonu'nda dün akşam meydana gelen patlamada güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilen saldırganın sabıkası olduğu bildirildi.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir Tren İstasyonu'nda dün akşam meydana gelen patlamada, güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilen saldırganın cinsel istismar suçuna ilişkin sabıkası bulunduğu ve polis tarafından bilindiği kaydedildi.

Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon, saldırganın kimliğinin belirlendiğini ancak soruşturmayı olumsuz etkilememek için adının şimdilik açıklanmayacağını belirtti.

SALDIRGAN 37 YAŞINDA 

Saldırganın 37 yaşında bir erkek olduğu ve Brüksel'in Molenbeek bölgesinde ikamet ettiği iddia ediliyor.

Olayın gerçekleştiği, gece güvenlik kordonuna alınan Brüksel Merkez Tren İstasyonu sabah halkın kullanımına tekrar açıldı.

Dün Brüksel Merkez Tren İstasyonu'nda üstünde patlayıcı olduğundan şüphelenilen bir kişinin etkisiz hale getirilmesinin ardından Belçika Federal Savcılık Sözcüsü Eric Van Der Sypt, olayı terör saldırısı olarak değerlendirdiklerini açıklamıştı. Sypt, saldırganın öldüğünü, bu kişi dışında yaralanan ya da hayatını kaybeden bulunmadığını kaydetmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Askerlerin zehirlenmesi için FETÖ talimat mı verdi? İşte olay video
Askerlerin zehirlenmesiyle ilgili en yetkili isim gözaltında
Kız kardeşlerine tecavüz eden ağabeylere 'iyi hal' yok
Yeni müfredatla ilgili flaş açıklama artık yok!
Ergenekon davasında mahkeme, komutanların dosyasının ayrılmasına karar verdi
5 Ocak sigara zammı 2020 fiyat listesi yayıldı açıklama geldi
Yorumlar 2 yorum