HABER /  GÜNCEL

Bozdağ'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözücüsü Bekir Bozdağ, Kılıçdarığlu'nun Yörükler Çalıştayı'nda Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili söylediği sözleri eleştirdi. Bozdağ, "Kılıçdaroğlu'nun Osmanlı'ya iftira ve hakaretleri, başta Yörükler olmak üzere Türk milletinin her bir ferdine yapılmış iftira ve hakarettir" dedi.

Abone ol

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Osmanlı düşmanlığı katıksız Türk düşmanlığıdır." diyerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Mersin'de Gökbelen Yaylası'nda düzenlenen Silifke Yörük Türkmen Çalıştayı'nda şunları söylemişti:

"Bu çadırlar kadim Anadolu kültürünün eserleridir. O nedenle bu çadırlar hepimizin ortak çadırlarıdır. Bu çadırlar aynı zamanda güzel Türkçemizi asırlar boyunca yaşatan çadırlardır. Osmanlı'nın sarayında Farsça, Osmanlıca konuşulurdu ama bu çadırlarda öz be öz Türkçe konuşulurdu.

Osmanlının zulmüne karşı bu çadırlarda ne mücadeleler verildi. Dadaloğlu, Köroğlu boşuna mı çıktı? Boşuna mı söylediler, padişahın fermanını ama dağların da bize ait olduğunu. Elbetteki bu çadırları, kültürü, geçmişimizi de bileceğiz. Geçmişten ders alacağız, daha güzel bir geleceği hep beraber inşa etmek için. Bunun mücadelesini vereceğiz."

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti vekil adaylığı ücreti-kaç para oldu 2018
Erdoğan'dan Ermeni Patrikhanesi'nde düzenlenen törene mesaj
ALES sınavı 2018 kaç dakika sürecek, hangi dersten kaç soru var?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bomba açıklamalar...
Yemekteyiz Saadet Özcan kimdir kaç yaşında ne iş yapıyor?
BİLSEM sonuçları açıklanıyor BİLSEM 1. aşama sonuç ekranı
Yorumlar 5 yorum