BIST 5.153
DOLAR 18,81
EURO 20,46
ALTIN 1.163,89
GÜNCEL

Boko Haram'dan kan donduran görüntü! Bebekleri var...

Nijerya'da bir İslam devleti kurulması için silahlı mücadele veren Boko Haram örgütü, 2014'te Chibok kasabasında kaçırıp rehin tuttuğu kız öğrencilerin bazılarının son görüntülerini yayımladı.

Nijerya'daki radikal İslamcı Boko Haram örgütü 2014 yılında ülkenin kuzeydoğusundaki Çibok'ta kaçırdığı 300'e yakın çocuktan bir kısmını serbest bırakmıştı. Boko Haram, hala rehin tuttuğu kızların yeni görüntülerini yayınladı. Pazartesi günü yayınlanan 21 dakikalık videoda, yaklaşık 12 kız çocuğu bulunuyor ve görüntülerde bazılarının bebek taşıdığı görülüyor. Açıklanan son rakamlardan sonra yaklaşık 100 kişinin hala esaret altında olduğuna inanılıyor.

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

Sitene Ekle
Etiketler