BIST 9.530
DOLAR 32,51
EURO 34,82
ALTIN 2.471,73
POLİTİKA

Erdoğan'dan terör ordusu girişimine sert sözler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin terör ordusu girişimine sert tepki gösterdi. Erdoğan, 'Kim olursa olsun, tepesine bineceğiz' dedi. Son dakika açıklamalar geliyor...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin terör ordusu girişimine sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Kim olursa olsun, tepesine bineceğiz" dedi. Ankara'nın Kahramankazan ilçesi'ndeki Soda Elektrik fabrikasının açılışında konuşan Erdoğan, ABD'nin terör örgütü PKK/PYD ile birlikte Suriye sınırımıza kurmaya hazırlandığı terör ordusu girişimine yüklendi. Erdoğan daha önce hiç bu kadar sert sözler söylememişti.

İşte Erdoğan'ın o açıklamaları:

- Şimdi kıçı kirli bazıları Suriye'de kalkıp bize tehdit sallıyor. Türkiye'yi kendi kabuğuna çekmek istiyor. Kusura bakmasınlar. PYD'ymiş, YPG'ymiş, DEAŞ'mış, topunuz gelin, ne olursanız olun tepenize ineceğiz. Bunun başka çaresi yok.

ŞU ANDA VURUYORUZ, VURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

- Şu anda zaten obüslerle vuruyoruz. Vurmaya da devam edeceğiz. Kabuğumuza çekilip de sizin vurmanızı mı bekleyeceğiz. DEAŞ denen terör örgütünü bir başka terör örgütü ile yok etmeye çalışmanızı asla kabul etmiyoruz dedik. Stratejik ortaksak, model ortaksak bu işi bizimle yapmak zorundasınız.

- Bir terör örgütü bir başka terör örgütü ile yok edilemez. Bizim dediğimiz noktaya da gelecekler. Biz kendi kararımızı kendimiz verdik, veriyoruz şu anda da operasyonlar devam ediyor.

Sitene Ekle