BIST 1.110
DOLAR 7,24
EURO 8,52
ALTIN 453,95
HABER /  EĞİTİM

Binlerce kişiye kritik uyarı 09.45'ten sonra girmek yasak!

İlkbahar dönemi Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı yarın yapılacak. Binlerce kişinin gireceği sınav için yetkililer uyardı 'Adaylar, saat 09.45'ten sonra gelmeleri halinde sınava alınmayacak.'

Abone ol

 ÖSYM tarafından düzenlenen ilkbahar dönemi YDS, yarın saat 10.00'da başlayacak. Yetkililer sınava girecek adayları saat konusunda uyardı. 

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personeli ile yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenlerin gireceği Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yarın gerçekleştirilecek.

ÖSYM tarafından düzenlenen ilkbahar dönemi YDS, yarın saat 10.00'da başlayacak. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak. Adaylar, saat 09.45'ten sonra gelmeleri halinde sınava alınmayacak. 

Sınav Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden yapılacak.

Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Yunancadan yapılacak sınavlarda çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan testler kullanılacak. Bu dillerden sınava giren adaylar, sözcük bilgisi, dil bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama sorularını yanıtlayacak.

Diğer dillerde ise sınav, yabancı dilden Türkçeye ve Türkçeden yabancı dile çeviri şeklinde yapılacak. Türkçeye ve yabancı dile çevirilerde her biri için yaklaşık 200 sözcükten oluşan metinlerden yararlanılacak. 

Adaylara sınavda 180 dakika süre verilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Tansiyon yükseldi polis müdahale etti
Periscope'un ismi değişti bakın ne oldu
Bahçeli'den Barzani'ye sert tepki
Başbakan Binali Yıldırım'dan Van'da çok önemli mesajlar
Irak son dakika Kürt bayrağı kararı
Kuaförüm Sensin neden yok 11 Ağustos Kuaförüm Sensin bitti mi?
Yorumlar