HABER /  GÜNCEL

Bedelli Askerlik 2018 kaç doğumluları kapsıyor 1991 mi 1993 mü?

Bedelli askerlik 1 Ocak 1993 doğumluları kapsayacak. 2018 yılı bedellisinde 31 Aralık 1994 doğumlu olanlar en şanssız kişiler oldu. Zira bedelli askerliği bir günle kaçırmış olacaklar.

Bedelli askerlik için beklenen karar geldi. 25 yaş ve 15 bin lira ücret karşılığında 28 günlük askerlik yapılacak. AK Parti grup başkan vekili Bülent Turan son dakika haberleri verdi. Bugün plan ve bütçe komisyonuna hazırlanan bedelli teklifi gidiyor. 5 milyon kişi bedelli askerlik bekliyordu.

Bedelli askerlik doğum tarihi: Bedelli askerlik 1993 doğumluları da kapsıyor. 1993 ve öncesi 2018 yılı bedellisinden faydalanırken 31 Aralık 1994 doğumlular da dahil 94'lü olanlar bu fırsatı kaçırdı.

Bedelli ne zaman çıkacak?  : AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bedelli askerliğin önümüzdeki hafta meclisin gündemine geleceğini duyurdu.

Bedelli yaşı 25 olunca... : Bedelli askerlik için ilk başta düşünülen 27 yaş sınırı 25'e çekilince en az 400 bin kişinin bundan yararlanmak için başvuru yapacağı hesap ediliyor. Zaten 25 yaşa indirilmesi kararında da çok sayıda kişinin bundan faydalanacak olması etkili oldu. 25 yaş hükmü getirilince yükümlülerin yüzde 93'ü bedelli kapsamına giriyor.

Bedelli askerlik kredileri : Bedelli askerlik kesinleşince kapsamda olan bir çok kişi bedelli askerlik kredilerine bakmaya başladı. Bankaların şu an için özel bir bedelli askerlik kredisi yok. Bedelli askerlik düşünenler ihtiyaç kredisi çekebiliyor. Piyasada en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası yer alıyor. Ziraat Bankası 1,63 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi veriyor.

15 bin lira bedelli askerlik kredisi çeken ne kadar öder? Bedelli kredileri

15 bin lira bedelli kredisi çekilirse... : Bedelli askerliği 15 bin liradan hesaplayacak olursak 48 ay vade ile bedelli askerlik kredisi çeken bir kişi aylık 489,43 ödeme yapacak. Vakıfbank ve İş Bankası kredileri de faiz oranı açısından hesaplı görünüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Hasta bakıcı maaşı yatan iller 17 Temmuz evde bakım maaşı yatan yeni iller
Alacaklı olduğu müteahhitin evinin önünde korkunç olay
Bedelli askerlik kredi ödeme tablosu İş Bankası 15 bin aylık ödeme
Gülhane Parkı'ndaki duvar faciasında karar
Kurban bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek 2018-kaç para?
Barış Murat Yağcı Survivor'a girdi resti çekti kimdir, yaşı kaç?
Yorumlar 2 yorum