BIST 8.087
DOLAR 28,92
EURO 31,37
ALTIN 1.894,74
HABER /  GÜNCEL

BBP liderinden flaş ittifak açıklaması: Birinci turda biter...

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici"den flaş 2019'daki cumhurbaşkanlığı seçimi açıklaması... 2019'daki seçim AK Parti, MHP, BBP ittifakıyla birinci turda biteceğini söyledi...

Abone ol

BÜYÜK Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 2019'daki cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili net konuştu: AK Parti, MHP, BBP ittifakının gerçekleşmesi halinde 2019 Kasım seçimleri, AK Parti, MHP, BBP ittifakıyla birinci turda bitecektir, Allah'ın izniyle" dedi. 

İstanbul'da gazetecilerle biraraya gelen BBP lideri Destici, gündeme dair açıklamalar yaptı. Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı için "Bu harekat asla ve kat'a Kürtlere yönelik değildir" diyen destici, harekatın hedefi için de "Orada ABD'nin CENTCOM'u aracılığıyla kurulmaya çalışılan açık aleni bir terör koridorudur. PKK/YPG/PYD, Afrin'i bir komüne, bir kantona dönüşmüştür." ifadelerini kullandı.

BUGÜNE KADAR KIZILELMA'YI DUYMAYANLAR: Destici, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) harekat kapsamında hedeflerine bir bir yaklaştığını ifade ederek, "Türkiye'nin iç kamuoyunda 'Kızılelma' bile tartışılır hale geldi. Bugüne kadar Kızılelma'yı duymamış olanlar ya da geçmişteki ideolojik saplantılarından dolayı, bundan rahatsız olanlar bununla ilgili bir takım olumsuz eleştiriler üretmeye başladılar. Bunları bu olumsuz ve haksız yorumlarından men ediyoruz. Kızılelma, her Türk'ün hedefidir. Kızılelma, ulaşılması gereken hedeftir." değerlendirmesinde bulundu.

HEM ABD HEM RUSYA GERİ ÇEKİLMEK ZORUNDA KALACAK: Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, sınırın ötesinde bir terör devleti kurulmasına müsade etmemek, bölgeyi teröristlerden temizlemek için harekatı başlattığını vurgulayan Destici, şöyle konuştu:

"İçerideki bölücü unsurlar; PKK başta olmak üzere, onun sözcüleri ve onun etrafında kümelenen bir takım işbirlikçiler, sanki bu harekatın Kürtlere karşı yapıldığı gibi bir takım mesnetsiz sözler sarf edebilmektedirler. Bu harekat asla ve kat'a Kürtlere yönelik değildir. Orada ABD'nin CENTCOM'u aracılığıyla kurulmaya çalışılan açık aleni bir terör koridorudur. PKK/YPG/PYD, Afrin'i bir komüne, bir kantona dönüştürmüştür. Bu geçmişten beri PKK'nın, YPG'nin stratejik bir şekilde özellikle yıllardır uğraşa uğraşa yapageldiği bir şeydir. Türkiye'nin kararlılığı, cesur adımı sayesinde hem ABD hem de Rusya geri çekilmek zorunda kalmışlardır ve kalacaklardır."

MÜNBİÇ'İN AFRİN'İN ARKASINDAN GELECEĞİNİ BİLİYORUZ: Operasyonun, "Kürtlere yönelik" olduğunu savunanların kardeşi kardeşe vurdurmak isteyenler olduğunu kaydeden Destici, "Kürt kardeşlerimizin bu idrakte olduğunu biz biliyoruz." dedi.

Destici, operasyonu yapan askerlerin içinde Türkmen, Kürt, Arap, Boşnak, Çerkez olanların da bulunduğunu, Türkiye'nin bu unsurlarla beraber büyük olduğunu söyledi.

RUSYA HAVA SAHASINI AÇMAK ZORUNDA KALDI: Afrin'e yönelik harekatta hava sahasının açılmasının tutarsız söylemleri de beraberinde getirdiğine değinen Destici, "Rusya neden hava sahasını açtı biliyor musunuz? Açmak zorunda kaldı, Türkiye'nin kararlılığını, ciddiyetini ve asla bu adımdan geri durmayacağını gördüğü için yaptı. Biz niye kendi gücümüzü, -bazıları için söylüyorum-, niye hafife alıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de en az ABD en az Rusya kadar güçlüdür." diye konuştu.

2019 SEÇİMLERİ İLK TURDA BİTER: BBP Genel Başkanı Destici, 16 Nisan referandumu ile Türkiye'nin yeni bir sistemle yönetildiğini ifade ederek, şöyle konuştu: "Uyum yasalarının ivedilikle çıkarılması gerekiyor. Biz, BBP olarak bu konuda ilk adımı atan siyasi parti olduk. Uyum yasalarıyla ilgili hazırlığımızı başta Sayın Cumhurbaşkanı, AK Parti, MHP, CHP, meclisteki diğer partiler, sivil toplum örgütleri, sendikalar, iş dünyasıyla paylaştık. Seçim barajının kaldırılması, seçim işbirliklerinin, ittifaklarının yasal hale getirilmesi üzerinde durduk. Bu hususlarla ilgili, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki AK Parti ile yaptığımız görüşmede onların da bu hususta dediğim gibi olumlu olduklarını gördük" dedi.

BAŞINDAN BERİ İTTİFAK GÖRÜŞMELERİNİN İÇİNDEYİZ: "AK Parti ve MHP arasında da görüşmeler yapıldı, bunlar da kamuoyuna ittifak görüşmeleri olarak yansıdı" diyen Destici şöyle devam etti: *Biz de BBP olarak, milliyetçi, maneviyatçıların birlikteliğini önceleyen ve milli mütabakat etrafında birleşilmesini öneren ittifakın içerisinde yer alacağımızı, bunu desteklediğimizi açık yüreklilikle ifade ettik. Buradan bir kere daha yineliyorum. Biz bu ittifakı destekliyoruz ve BBP başından beri bu ittifak görüşmelerinin içindedir."

2019 SEÇİMLERİ İLK TURDA BİTER: Güçlü bir ittifakla seçimlere girileceğini, istikrarlı yönetimin devam etmesi gerektiğini belirten Destici, sözlerini şöyle tamamladı: "Bazı çevrelerin bu ittifaktan rahatsız olduğu çok açık, bunu görüyoruz. Bu ittifakın içine fitne sokmak adına bu ittifakın taraflarını rahatsız edecek, bir takım söz, söylem gibi şeyleri gündeme getireceklerdir. Ben inanıyorum ki bu ittifakın önünde kimse engel teşkil edemeyecektir. İttifakın karşısında duranlar için korku paçayı sarmıştır. Bu ittifakın gerçekleşmesi halinde 2019 Kasım seçimleri, AK Parti, MHP, BBP ittifakıyla birinci turda bitecektir, Allah'ın izniyle."