BIST 9.334
DOLAR 31,10
EURO 33,79
ALTIN 2.034,16
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Baykal'dan Cumhuriyet'e operasyon yorumu

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyonu da sert bir dille eleştirdi.

Abone ol

Eski CHP genel başkanı ve CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal, Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyona ilişkin olarak, ''Hukuki, adli değil, siyasi ve idari bir karardır” dedi. Baykal, bu davanın darbe sonrasında başlatılan FETÖ soruşturmasını sarsacağını da söyledi.

CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal CNN Türk canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Baykal, Cumhuriyet Gazetesi'ne

yapılan operasyonu da sert bir dille eleştirdi.

"CUMHURİYET OPERASYONU SORUŞTURMAYI SARSACAK"

İsmi geçen gazetecilerin FETÖ ve PKK ile ilişkilendirilmesinin kesinlikle mümkün olamayacağını söyleyen Deniz Baykal, bu davanın darbe sonrasında başlatılan FETÖ soruşturmasını sarsacağını da söyledi.

"İNANDIRICI BİR YÖNÜ YOK"

Baykal, operasyonun ‘FETÖ’ soruşturmalarını sulandıracağını ifade ederken ”Yargıyla ilgili çok ciddi kaygı verici bir tablonun bulunduğu bu operasyonla ortaya çıkmıştır. Savcılık çok ince biçimde bir açıklama yaptı. Savcılık ince bir yaklaşım içine girmiş. Açıklamada diyorki, FETÖ’cü ve PKK üyesi olmamakla birlikte onlar adına suç işleyen kişileri soruşturmak üzere’’ diyor. Bunun inandırıcı bir yönü yok”” dedi.