BIST 1.445
DOLAR 8,30
EURO 10,08
ALTIN 487,47
HABER /  DÜNYA

Başsavcı'dan Trump'a yok! Vakfı kapatılıyor

New York Başsavcısı Barbara Underwood, ABD Başkanı Donald Trump'a ait olan Trump Vakfı'nda şok edici ve son derece büyük kanunsuzluklara rastlandığını söyleyerek vakfın kapatılacağını açıkladı.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump'ın "kişisel ve siyasi kar" amaçlı kullandığı iddia edilen Trump Vakfı'nın kapatılacağı duyuruldu.

New York Başsavcısı Barbara Underwood yaptığı açıklamada, Trump'a ve 3 çocuğuna dava açıldığını anımsatarak, Trump Vakfının kapatılacağını bildirdi.

Underwood, vakıf ile ilgili yürüttüğü soruşturmada, "Trump Vakfının da dahil olduğu, Trump'ın başkanlık kampanyasında yasa dışı iş birliği, sürekli ve kasti olarak kendi yararına işlem yapma ve daha birçok konuda şok edici derecede kanunsuzluğa" rastlandığını belirtti.

"Bu hukukun üstünlüğü için önemli bir zafer, bu karar kanunların herkes için geçerli olduğunu açıkça ortaya koyuyor." ifadesini kullanan Underwood vakfa ait 1,75 milyon doların da başsavcılık ve eyalet yargıcının onayladığı diğer yardım kuruluşlarına aktarılacağını ifade etti.

Underwood haziranda yaptığı açıklamada, 2016'daki başkanlık seçimlerini etkilemek için ''yasa dışı siyasi koordinasyonda'' yer alması nedeniyle vakfa, Trump'ın kendisi ve çocuklarına dava açıldığını kaydetmişti.

Trump Vakfı ise New York Başsavcılığının açtığı davanın ''siyasi amaçlı'' olduğunu savunarak iddiaları reddetmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Beşiktaş formasını çiğneyen öğretmen istifa etti
Lübnan'da mültecilere vatandaşlık tartışması
Konutta kredi indirimi yapan banka sayısı 3 oldu
PKK/YPG tünel ve hendek kazıyor, mehmetçiğe tuzak kurup üstüne beton döküyor
Kusmak isterken diş fırçasını yuttu! İlginç olay
Apple, iPhone XS modeli yüzünden davalık oldu
Fatih'te pet shopta yangın: 1 yaralı
Kızılay'a kayyum ataması iptal edildi
Yeni Malatyaspor kulüp binasına silahla saldıranlar yakalandı
Çeyrek ve gram altında son durum
Yorumlar 2 yorum