BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  DÜNYA

Başbakan Yıldırım Irak Başkanı ile görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ile telefonla görüştü. Yıldırım, IKBY’nin bağımsızlık referandumunun doğru olmadığını, bu girişimden vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Abone ol

Başbakan Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yıldırım, IKBY’nin bağımsızlık referandumu düzenleme kararının baştan sona yanlış bir adım olduğunu ve yol yakınken bu girişimden vazgeçilmesi için beraber çalışılması gerektiğini ifade etti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, bugün Irak Başbakanı İbadi ile telefonda görüştü.

Yıldırım, dün Irak'ta meydana gelen terör saldırısı vesilesiyle İbadi'ye taziye dileklerini iletti ve terörle mücadelede Irak'ın yanında yer almaya devam edeceklerini belirtti.

Başbakan Yıldırım, IKBY'nin bağımsızlık referandumu düzenleme kararının baştan sona yanlış bir adım olduğunu ve yol yakınken bu girişimden vazgeçilmesi için beraber çalışılması gerektiğini vurguladı.
Irak Başbakanı İbadi de Irak anayasasına aykırı olan bu referandum kararına uluslararası camianın da karşı olduğunu, kararın çıkmaması için her türlü çabayı göstereceklerini, karar çıksa dahi tanımayacaklarını ve bu konuda Türkiye ile iş birliği halinde olmaya devam edeceklerini belirtti.

ÖNCEKİ HABERLER
Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na atlet göndermesi
İngiltere: Her an yeni saldırı olabilir
Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti!
Erdoğan'dan Barzani'ye referandum mesajı
'RTE' plakalı aracına bakın ne kadar istiyor?
Akıncı Üssü davasında ara karar: 1 tahliye
Cumhurbaşkanı Erdoğan: TEOG'un kaldırılması lazım
THY’den tarihi doluluk oranı!
IKBY meclisi referandum kararını oy çokluğuyla kabul etti
Mesud Barzani referandum için son kararını verdi
Yorumlar 9 yorum