BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
GÜNCEL

Başbakan Yıldırım: Bu seçimde şer odakları bir araya geldiler

Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti'nin seçim manifestonu açıklayacağı Sinan Erdem Spor Salonu'nun önünde bekleyen kalabalığa seslendi. Yıldırım 'Bu seçim çok daha önemli. Bu seçimde şer odakları bir araya geldiler.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimleri için partisinin seçim manifestosunu açıklayacağı İstanbul 6. Olağan İl Kongresi için hazırlıklar tamamlandı. Sinan Erdem Spor Salonunun içinde çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Başbakan Binali Yıldırım salon önünde vatandaşlara yaptığı açıklamada "Bugün 24 Haziran’a giden yolda İstanbul, Türkiye’ye bir mesaj veriyor. İstanbul diyor ki, “Burası, bu mübarek şehir Türkiye’nin özetidir. Hakkari buradadır, Edirne buradadır, Trabzon Kastamonu Sivas 81 vilayet buradadır.” Biz bu yola çıkarken İstanbul’dan başladık. Recep Tayyip Erdoğan, Pınarhisar’a gönderilirken “bu şarkı burada bitmez” dedi ve AK Parti hareketine İstanbul’dan başladı. AK Parti İstanbul’da doğdu, Türkiye’ye yayıldı" diye konuştu.

Binali Yıldırım'ın sözlerinden satır başları şöyle:

Saçma sapan sebeplerle sadece şiir okuduğu için hapse mahkum ettiler. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye için vesayet odakları tehdit olarak gördüler. O yüzden siyasetten menetmeye çalıştılar. Hatta daha ileri gittiler. “Muhtar bile olamaz” dediler. Ama bu aziz millet onu cumhurbaşkanı yaptı. Milletin adamını milletin idaresinin başına getirdi.

İşte Pınarhisar’dan sonra başlayan yolculuk bugün 16’ıncı yılını doldurdu. Bundan sonra yeni bir döneme giriyoruz. Yeni dönem nedir? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Aslında milletimiz bu kararı çoktan verdi. 16 Nisan 2017’de bu kararı millet verdi, durmak yok kutlu yürüyüşe devam dedi.

 İşte 16 yıl önce İstanbul’dan başlayan kutlu yürüyüş bugün 24 Haziran’da yeni dönemde, 2023’e cumhuriyetimizin 100’üncü yılına doğru emin adımlarla devam ediyor. 24 Haziran, Türkiye için bir milattır. 24 Haziran vesayetin bir daha geri gelmemek üzerine yok olması için önemli bir tarihtir.

Bu seçim çok daha önemli. Bu seçimde şer odakları bir araya geldiler. İçeride ve dışarıda Türkiye’nin büyümesini gelişmesini ve bölgede söz sahibi olmasını hazmedemeyenlerin memleket sevdalılarıyla, memleket meselesi diyerek cumhur ittifakıyla yola çıkanların, Yenikapı ruhuyla 15 Temmuz alçaklarına dersini vereceği önemli bir seçimdir. Şehitlerimizin emanetleri üzerimizdedir. Ülkemizin bağımsızlığına, ay yıldızlı bayrağımıza kalkan elleri bir daha geri gelmemek üzere kıracağımız önemli bir tarihtir.

Sitene Ekle
Yorumlar