BIST 1.433
DOLAR 8,33
EURO 10,06
ALTIN 480,34
HABER /  DÜNYA

Başbakan Paşiyan'dan Türkiye mesajı

Ermenistan'daki erken seçimlerde iktidara gelen Nikol Paşiyan, Karabağ sorusunun Türkiye ile olan ilişkileri etkilediğini ve sorunun çözümünde barışçıl bir yol izlenmesini desteklediğini söyledi. Peşiyan, Türkiye ile ilişki kurmaya hazır oldukları mesajını verdi.

Abone ol

ERMENİSTAN’daki erken genel seçimin galibi Geçici Başbakan Nikol Paşinyan, "Türkiye ile ön şart olmadan doğrudan ilişki kurmaya hazırız. Umarım Türkiye de buna hazırdır." dedi.

Paşinyan, Başbakanlık binasında bir grup yabancı gazeteci ile bir araya gelerek soruları yanıtladı. Paşinyan, AA muhabirinin sorusu üzerine, Türkiye ile ilişkileri normalleştirme konusunda yeni bir adım atmayacağına yönelik değerlendirmede bulundu.

"Türkiye ile ilişkilerimiz Dağlık Karabağ sorunuyla ilişkili." diyen Paşinyan, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkinin algılanmasının Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkiyi de etkilediğini belirtti. Paşinyan, "Daha önce de defalarca söyledim. Türkiye ile ön şart olmadan doğrudan ilişki kurmaya hazırız. Umarım Türkiye de buna hazırdır." diye konuştu.

Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ konusuna da değinen Paşinyan, bunun uluslararası gündemde yer ettiğini ve öncelikleri arasında yer aldığını söyledi. Paşinyan, "Bu sorunu çözmeyi ümit ediyoruz. Barışçıl çözümü güçlü şekilde savunuyoruz." ifadesini kullandı.

Paşinyan, Dağlık Karabağ sorununun orada yaşayanların kendi kendini idare etme hakkı tanınmadan mümkün olmayacağını savundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Kopan parmakları hastanede kayboldu iddiası
Anneler Günü için süper fırsatlar!
HDP'ye operasyon: Çok sayıda gözaltı var!
Antalya'nın Alanya ilçesinde hortum
Terim: Porto karşısında tüm şartlarımızı zorlayacağız
Suudi Arabistan'a Cemal Kaşıkçı tepkisi: 'Hayal kırıklığı'
Bekçi maaşları ne kadar oldu 2019 güncel bekçi maaşları
Sıla'nın avukatı: Soruşturmayı manipüle ediyorlar
Diyarbakır'da HDP'ye 'açlık grevi' operasyonu: Gözaltılar var
Esra Erol Talip Çakır'ın DNA sonuçlarını aldı eşi abisiyle kaçmıştı
Yorumlar