BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  SPOR

Barcelonayı mat eden çocuk

Barcelonalı futbolcular ne yaptılarsa olmadı. Türk çocuğunu hediyeye boğdular ama onu sevdasından vazgeçiremediler.

Abone ol

İspanya'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen çocuk bayramı nedeni ile bir çocuk hastanesini ziyaret eden Barcelonalı futbolcular, ummadıkları bir sürprizle karşılaştılar.

Barcelonalı oyuncuların yanına geldiğini gören bir Türk çocuğu, İspanyol gazetecilerin önünde "En büyük Fenerbahçe" diye bağırınca herkes şaşkına döndü. Barcelonalı Xabi, Inieste ve Edmilson bunun üzerine, "Burada yaşıyorsun, neden Barcelona'yı tutmuyorsun?" diye sordular.

Hastanede tedavi gören çocuğa, Barcelonalı olması için hediyeler veren ve kendisiyle fotoğraf çektiren İspanyol takımının oyuncuları ne yaptılarsa Fenerbahçeli minik hastayı ikna edemediler.

Hediyeleri alan ancak ömür boyu Fenerbahçe'den vazgeçmeyeceğini söyleyen minik Türk, İspanyol gazetelerine de manşet oldu. Olayı sayfalarında genişçe gösteren İspanyollar, "Fenerbahçe'li çocuk Barca takımını mat etti" başlıklarını attılar. Çocuğun cesaretine hayran kaldıklarını belirten gazeteler, koca Barcelona takımının Türk çocuğu kendi taraftarları yapamadığını belirttiler.

Haber: Mehmet Çiftçi
Kaynak: www.milliyet.com.tr