YAZARLAR

Bakın yorum editörleri ne diyor?

Koca bir yılı geride bıraktık ve 2011 hoşgeldi sefa geldi.

Koca bir yılı geride bıraktık ve 2011 hoşgeldi sefa geldi.

2011'in ilk saati, ilk günü gibi onca geyiğin ardındanben de sizlere 2011'in bu ilk yazısı muhabbeti yapmayacağım meraketmeyin.

Fakat senenin son yazısını (dilek ve temenniler kısmı hariç)reklamlara ayırmıştım hatırlarsınız.

Şimdi de yine bir reklam şikayetiyle başlayalım diyorumçünkü biz bezdik ilgililer de bezer belki...

"internet almeminde verdiğiniz hizmetten dolayı teşekkürederim.
geçen yıllar bilgisayarımı açtığımda iilk olarak tıkladığımsite sizin haber siteniz olurdu. yaklaşık bir seneden uzun birsüredir sitenize hiç uğramadım. o zamanki sebebim şuydu; hertıkladığımda haber siteniz açılıncaya kadar reklam üstüne reklambunaltmıştı tövbe bir daha açmam demmiştim. bu gün aklıma düştüsiteniz bir bakayım değişen bir şey varmı dedim. yine aynı reklamüstüne reklam,
tamam sizinde kazancınız buradan yani reklamdan oluyorancak bu kadar çok reklamda bunaltıyor adamı mesela ilk sitenizitıkladığımda hemen reklam başlıyor dakikalarca reklamizleoffffffffff aralarda olsa hadi neyse... ne kadar sıkıcı...TÖVBE BİR DAHA SİTENİZE GİRMEYECEĞİM"

Osman Kılçık isimli okurumuzu İnternethaber'e girmemeye tövbeettiren bu reklamların düzeleceğini söylemiştim. Sadecebiraz zaman diyorum, kısa bir zaman sonra İnternethaber bu reklamkirliliğinden kurtulacak.

SÖZ BU KEZ YORUMEDİTÖRLERİNDE

Bu zamana kadar hep sizlerin şikayetlerini dile getirdim buköşede. Bugün bir değişiklik yapmak istedim.

Hani hep "yorumlarımı yayınlamıyor bu editörler", "editörrryorumumu neden kırptın gibi" gibi şikayetlerdebulunduğunuz yorum editörleri var ya.

İşte o editörlerimizin sizlere söylemek istedikleri var.Bakın bakalım yorumlarınızı onaylayan editörler nediyor?

Tüm okurlarımıza merhaba,

Okurlarımızın yeni yılını kutlar, sağlıklı, mutlu, huzurluve bol kazançlı bir yıl dileriz.

Bu zamana kadar hep biz İnternethaber okurlarının yorumlarını,şikayetlerini, memnuniyetlerini okuduk.

Yeri geldi teşekkür aldık, yeri geldi en ağır küfürleriyedik:)) Ama asla yorulmadan, sıkılmadan, alınmadan işimiziyaptık.

Bize hep sorduğunuz bizim de zaman zaman onayladığımız zamanzaman onaylayamadığımız bazı sorular oldu. Şimdi bunlardanbazılarına burada cevap vermek istiyoruz.

Öncelikle terör konusu sizlerden sürekli eleştirialdığımız bir konu. Mesela Mete Tunga isimli okurumuzunH.Kübra'ya facebook sayfasında sorduğu bir soru oldu;"neden terör kelimesini sansürlüyorsunuz"diye.

Mete Bey,"terör "kelimesini doğru yerde kullanıldığında elbettesansürlemiyoruz. Yalnız bazen öyle cümlelerde bu kelimeyikullanıyorki okurlarımız; bunu yayınlamak gerçekten imkansız,direkt hakarete giriyor çünkü. Yoksa terör kelimesisakıncalı bir kelime değil tabiiki.

Yine en çok gelen ve siz okurlarımıza göndermiş olduğumuze-postalarda da hep anlatmaya çalıştığımız şu"yandaşlık" olayı var.

Göndermiş olduğunuz yorum yayına verilmediğinde biziyandaşlık ile suçluyorsunuz. Bazen İnternethaber'i bazen de bizyorum editörlerini.

Örneğin  "Editör şimdi X partili ya yayınlamaz buyorumu editöööööööör sende doğruyu bulacaksın" gibi.

Oysa biz tamamen objektif davranıyoruz. Yorumunuzu yayınlamayanarkadaşı muhakkak sizin zıt görüşünüzde olan biri olarakdeğerlendirmemelisiniz.

 Biz herhangi bir siyasi görüş gütmeden okuyoruzyorumlarınızı. Şayet yayınlamıyorsa bilinki mutlaka hakaret içeren,küçük düşürücü ifadeler yer alıyordur yorumda.

 Ayrıca gün içerisinde tekrar yorumları gözden geçiriyoruz.Eğer bir hata sonucu onaylanacak bir yorum silinmiş ise aktif halegetirip okurumuza da bunun açıklamasını yapıyoruz.

Yine de yoğunluktan gözümüzden kaçan yorumlar oluyorsabunun için kusura bakmayın. Bizlere bununla ilgili mail attığınızdahemen gereği yapılıyor ve rica ediyoruz bizi bu tür durumlardamutlaka uyarın.

Gelelim şu küfürlü yorumlara; Okurlarımız bazen görüşlerinibildirmenin dışında bir şeylere sinirlenip küfürlü mesajlargönderiyor. Elbette yayınlamıyoruz:) 

 Fakat bazen işi abartıp o küfürleri yayınlamadığımıziçin okkalı bir küfürde biz yiyoruz.

Sonuç itibari ile biz sadece kurallar dahilinde görevimizi ifaetmeye çalışıyoruz. Ne yalan söyleyelim bazen hiç alakasız yere,üstelik de bir bayan olarak bu küfürlere maruz kalmak bizim decanımızı sıkıyor. Okurlarımızdan küfürlü yorumgöndermemelerini rica ediyoruz.

Sizlerin onca emek vererek, değerli zamanınızdanharcayarak yazdığınız yorumları silmeyi bizler deistemiyoruz.

Yorumları onaylarken öyle hassas dengelere dikkat etmemiz gerekiyorki hiç kimse sorun yaşamasın. Size doğru gelen bir düşünce o yorumamuhatap olan kişi, için aynı özelliği taşımıyor maalesef.

 Bunun için bizler sürekli empati yapmakzorundayız. Tüm samimiyetimizle söylüyoruz ki yorumusilmemek adına gerçekten çok uğraşıyoruz. Fakat içindehakaret olan yorumu yayınlamamızı beklemeyin bizden.

Sizler de biliyorsunuz ki bunun maddi cezaları var.Aslında bizler hem size hem siteye tazminat davasıaçılmaması için mücadele veriyoruz bir yandan. Olaya bir de buaçıdan bakarsanız sanırım bizleri daha iyi anlarsınız.

Bizlere kızan, kızmayan, seven, sevmeyen tüm okurlarımıza saygıve sevgilerimizle...

Yorumlar