HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Bakandan flaş kıdem tazminatı açıklaması

Kıdem tazminatı ile ilgili teknik çalışmaların tamamlandığını açıklayan Bakan Müezzinoğlu yakın zamanda paydaşlarla da görüşerek ortak bir karar alınacağını belirtti.

Abone ol

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren kıdem tazminatı ile ilgili Bakan Müezzinoğlu flaş açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu kıdem tazminatıyla ilgili teknik çalışmaların tamamlandığını açıkladı. Yeni düzenleme EKK'da tartışıldıktan sonra sendikalarla görüşülecek.

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatıyla ilgili bakanlıkta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte  Müezzinoğlu'nun açıkalmaları:

Pozisyonuna göre koşullar işçinin aleyhine gelişiyor. Bu son derece net. Bu tabloyu kimsenin görmemezlikten gelme hakkı yok. Uzun süredir bu tablo 30, 40 yıldır en ideal şekilde yalnız çalışanın yüzde 20'si yüzde 25'i bu en ideali. Yüzde yüz istifade edebiliyor diyen de yok. Yüzde 20'si yüzde 25'lik kitle, kabul edilebilir karşılılığını aldığını söylüyor

"13 MİLYON ÇALIŞANIMIZIN 10 MİLYONUN MAĞDUR OLDUĞU BİR SİSTEM"

Yüzde 80'lik bir kitle tamamen mağdur. Bu kitlenin tamamen mağdur olduğunu gördüğümüz bunu iş veren görüyor. Sendika görüyor. Bunun bedelini çalışan insanımız ödüyor. Ana sorunu böyle görmek lazım. 13 milyon çalışanımızın 10 milyonun mağdur olduğu bir sisteme daha çok rıza mı göstereceğiz. Yoksa burayı güvenceli olacak. Hakkaniyetli olacak. Şeffaf olacak sürdürülebilir olacak. Bütün ana parametreleri binanın ana kolonları gibi işçi kardeşlerimizin alın terini koruyacak şekilde bu dört ana başlığın üzerine şekillendirmeye çalışıyoruz"

"KIDEM TAZMİNATIYLA İLGİLİ TEKNİK ÇALIŞMALARI DÜN İTİBARİYLE TAMAMLADIK"

Teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık. Bu tabloyu görüp niyetimiz bir an önce çözmek. Yüzde 70 ortak paydada buluşmayı başarabilirsek önümüzdeki süreçte hükümet düzenlemeyi parlamentoya götürür. Bir çalışma sürecine daha ihtiyacımız var"

ÖNCEKİ HABERLER
Hakkari'de hareketli dakikalar biri öldürüldü diğerleri...
Bu kareyi çeken fotoğrafçı bir saat konuşamadı!
Sanığın ilginç Bank Asya savunması işe yaramadı
İşte FETÖ'nün Emniyet yapılanmasının aylık topladığı para
O yazar isyan etti! Gitti cicişler geldi candanlar!
Sokağa çıkma yasağı iptal Erdoğan son dakika bilgisi paylaştı
Yorumlar 6 yorum