HABER /  DÜNYA

Bakan Çavuşoğlu: Bir devlet terörü var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin Kudüs'e büyükelçiliğini taşıması sırasında protesto gösterileri sonrası İsrail'in yaptığı katliamı değerlendirdi. Çok sert ifadeler kullanan Çavuşoğlu 'bir devlet terörü var' dedi.

Abone ol

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin Kudüs'e büyükelçiliğini taşıması sırasında İsrail'in Gazze sınırında 50'den fazla eylemciyi öldürmesi sonrası açıklama yaptı. Çavuşoğlu "Acımadan gerçek mermilerle ateş açıyorlar. Bir devlet terörü var" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun konuya ilişkin açıklamalarından satır başları şöyle:

'BİR DEVLET TERÖRÜ VAR, KATLİAM VAR'

Maalesef şehit sayısı 52'ye çıktı. Bir taraftan müzikli eğlenceli açılış, diğer yanda katliam. İkisi de aynı yerde yaşanıyor. Amerika'nın bir dayatması. Tüm dünyanın karşı çıkamsına rağman ABD'nin bu dayatması ciddi bir durum yarattı.

Yaralanan insan sayısı 2 bin civarında. Acımadan gerçek mermilerle ateş açıyorlar. Bir devlet terörü var, bir katliam var. Sadece devlet olarak bir tavrı değil, milletimizin tavrı net ve ortak bir tavır.

İsrail'dek insanlar da görüyor bunu. Filistin'deki kardeşlerimizin gösterisi barışçı. Barışçı gösteri yapanlara bile tahammülleri yok. Buna duyarsız kalamayız. Dünya sussa da biz susmayacağız dedik.

Ankara'da bakanlar kurulumuz başlıyor. Başbakan başkanlığında. Sayın cumhurbaşkanımızın başkanlığında biz de bir toplantı yapacağız.

ABD'NİN ARABULUCULUĞU ARTIK BİTMİŞTİR'

Kudüs, Filistin davası hepimizin ortak davası.Arap Ligi olsun, her bir ülke net tavrını koymalıdır. ABD'den korkmaya gerek yok. Bir kere ölürüz, bin kere ölmeyiz. Maalesef bazı ülkeler son zamanalrda ABD korkusu nedeniyle bu meselede sesini çıkaramıyor.

ABD (Filistin meselesinde) arabuluculuk yapamaz, güvenilirliğini kaybetti.

ABD bundan sonra istese de arabuluculuk yapamaz. ABD'nin arabuluculuğu artık bitmiştir

Trump'ın kızı ve damadı katliamı sırıta sırıta izledi!Trump'ın kızı ve damadı katliamı sırıta sırıta izledi!Trump'ın kızı ve damadı katliamı sırıta sırıta izledi!Trump'ın kızı ve damadı katliamı sırıta sırıta izledi!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
BMGK'ya acil çağrı: O ülke harekete geçti!
Giresun İmsakiye 2018 Diyanet sahur imsak vakti iftar saatleri
Hizbullah lideri Nasrallah açıkladı, Biz vurduk!
Başbakan Yıldırım'dan Kudüs tepkisi
Gümüşhane İmsakiye 2018 Diyanet sahur imsak vakti iftar saatleri
12. sınıf konuları MEB yayınladı YKS konuları neler?
Yorumlar 3 yorum