HABER /  DÜNYA

Hizbullah lideri Nasrallah açıkladı, Biz vurduk!

Hizbullah lideri Nasrallah, İsrail'e yönelik yaptıkları saldırıların Suriye ve müttefiklerinin İsrail'e karşı Suriye'yi korumak konusunda 'ulaşacakları seviyeyi' gösterdiğini belirtti.

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, geçen hafta İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'ne yönelik füze saldırısının İsrail'in Suriye'ye yönelik gerçekleştirdiği saldırılara karşılık olduğunu söyledi.

Nasrallah, saldırıda Golan Tepeleri'ne 55 füze gönderildiğini söylerken, söz konusu saldırının krizde 'yeni bir evreye' girildiği anlamına geldiğini söyledi. 

İsrail ordusu geçen hafta  Golan Tepeleri'ne yönelik saldırıyı Suriye'deki İran güçlerinin yaptığını iddia etmişti. 

İsrail, Suriye'ye ait Golan Tepeleri'ni 1967'den bu yana işgal altında tutuyor. İsrail ayrıca iç savaşın başladığı 2011'den bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden, topraklarına roket atıldığını ileri sürerek, İran destekli Hizbullah güçlerine ve rejime ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

Trump'ın kızı ve damadı katliamı sırıta sırıta izledi!Trump'ın kızı ve damadı katliamı sırıta sırıta izledi!Trump'ın kızı ve damadı katliamı sırıta sırıta izledi!Trump'ın kızı ve damadı katliamı sırıta sırıta izledi!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan Yıldırım'dan Kudüs tepkisi
Gümüşhane İmsakiye 2018 Diyanet sahur imsak vakti iftar saatleri
Erdoğan: Kudüs'ü kaybettiğimiz gün olmasına izin vermeyeceğiz
Bayburt İmsakiye 2018 Diyanet sahur imsak vakti iftar saatleri
Alkollü Uber sürücüsü kazaya karıştı
Hızlı tren bilet zammı 2020 yeni YHT bilet fiyat listesi
Yorumlar 18 yorum