BIST 1.111
DOLAR 7,30
EURO 8,60
ALTIN 454,43
HABER /  GÜNCEL

Bakan Albayrak açıkladı! Vergi borçları için yapılandırma ve öteleme...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, orta vadeli planlarında vergi borçları için yeni bir yapılandırma ya da borç ötelemesinin olmadığını açıkladı...

Abone ol

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Vergi borçları için yeni bir yapılandırma ya da borç ötelemesi gibi değerlendirme orta vadeli projeksiyonlarımızda yer almamaktadır" dedi. 

Bakan Albayrak, yaptığı yazılı açıklamada, yeni dönem ekonomi politikaları kapsamında, maliye politikalarının, enflasyonla mücadeleye katkı vererek dengeli büyümeyi destekleyecek şekilde tasarlanacağını kamuoyu ile paylaştıklarını anımsattı. Bu kapsamda bütçe harcamalarında etkin kontrol, verimliliğin artırılması ve hedeflerle uyumu amaçladıklarını aktaran Albayrak, özellikle bütçe disiplininden taviz verilmeyeceğini belirtti. 

YENİDEN YAPILANDIRMA BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR... Maliye politikaları kapsamında tüm mükellefler için öngörülebilirliğin sağlanması açısından bu açıklamayı yaptıklarına dikkati çeken Albayrak, halihazırda 7143 sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırma başvurularının devam ettiğini vurguladı. Albayrak, şunları kaydetti:

"Bu kanun ile kesinleşmiş vergi ve diğer borçlara ödeme kolaylıkları, geçmiş dönemlere ilişkin matrah ve vergi artırımında bulunan mükelleflere ayrıcalıklar, beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş gelir ve kazançların zam ve faizsiz pişmanlıkla beyan edilmesi gibi imkanlar getirilmiştir. Yapılandırılan alacakların ilk taksit ödeme süresi içinde peşin ödenmesi halinde hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90 indirim yapılmaktadır.

31 TEMMUZ'DA BİTİYOR... SON FIRSATI DEĞERLENDİRİN... Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak, yeni bir yapılandırma ya da bu kapsamda borç ötelemesi gibi bir değerlendirme orta vadeli projeksiyonlarımızda yer almamaktadır. 7143 sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırma başvurularının 31 Temmuz 2018'de sona erecek olduğunu bir kez daha hatırlatmak ve mükelleflerimizin bu yapılandırmadan yararlanmaları için son fırsat olduğunu belirtmek isterim."

ÖNCEKİ HABERLER
Milli Savunma Bakanı Akar'dan TSK'ya veda mesajı
İstanbul'da son 4 yılda konut fiyatlarının fırladığı 3 ilçe
Sosya medyada dolaşan Mekke fotoğrafı doğru mu?
Finansbank bedelli askerlik ödemesi 12 aylık ödeme planı kaç para?
Mekke Medine arası 1 saat 20 dakikaya inecek
Masterchef Gülşah Suna kimdir yaşı kaç instagram hallerine bakın
Yorumlar 11 yorum