BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  GÜNCEL

Bahçeli'den Tahir Elçi açıklaması!

Bahçeli, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin basın toplantısı sırasında öldürülmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin basın toplantısı sırasında katledilmesi, toplum olarak hepimizi üzmüştür" dedi. 

Bahçeli Meclis Kulisi'nde, gazetecilerin, Elçi'nin hayatını kaybettiği, bir polis memurunun şehit olduğu terör saldırısına ilişkin sorularını yanıtladı.

"Diyarbakır Baro Başkanı Merhum Tahir Elçi Bey'in basın toplantısı sırasında katledilmesi toplum olarak hepimizi üzmüştür. Onunla beraber bir polis kardeşimiz şehit olmuş, iki polis kardeşimiz de yaralanmıştır" diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin çok gergin bir ortamında, Güneydoğu Anadolu'da güvenlik unsurları ile PKK terör unsurları arasında çatışmanın devam ettiği bir süreçte, bu gerilimi artırmak amacıyla bir saldırı düşünülmüşse, bunu iktidarın çok yönlü ele alarak incelemesi ve bunun katillerinin bulunmasında yarar vardır. Üzüntü büyüktür. Şimdiki aşamada fazla derin bir bilgiye de sahip değiliz. Olayları yakından takip ediyoruz." 

Bahçeli, bir gazetecinin "Güvenlik zafiyeti olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna ise "Olmayan bir şeyin zafiyeti olmaz. Güneydoğu Anadolu'da güvenlik yok ki zafiyeti olsun" karşılığını verdi.