HABER /  MHP

Bahçeli'den seçim sonuçlarına ilişkin flaş mesajlar!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim sonuçlarını değerlendirdi. Bahçeli, "24 Haziran seçimlerinde iki stratejik hedefimiz de gerçekleşti, tuzak bozuldu, komplo püskürtüldü. MHP 24 Haziran seçimlerinde tarihi bir başarıyla çıkmıştır" açıklamasında bulundu.

Gazetecilerle yaptığı sohbette seçimle ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İki ana stratejimiz vardı ikisini de gerçekleştirdik. Birisi güçlü gruptu, diğeri Sayın Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesiydi ikisini de gerçekleştirdik” dedi. Bahçeli ayrıca, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin etkin, verimli, istikrarlı ve kalıcı şekilde yerleşmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazeteciler ile sohbet etti ve seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"İKİ HEDEFİMİZ DE GERÇEKLEŞTİ"

"Seçim sonuçları ve sonraki süreçle ilgili kanaatiniz nedir" sorusu üzerine Bahçeli şunları dedi:

"MHP’nin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri kapsamında 2 stratejisi vardı. Birinci stratejimiz, partimizin TBMM’de denge ve denetleme görevini ifade edebilmesi amacıyla güçlü bir grup kurmasıydı. İkinci stratejimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesiydi. Çok şükür iki stratejik hedefimiz de gerçekleşmiştir. Tuzak bozulmuş, komplo püskürtülmüştür. MHP 24 Haziran seçimlerinden tarihi bir başarıyla ve alnının akıyla çıkmıştır. Dava arkadaşlarımıza, aziz milletimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum."

"ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERECEĞİZ"

"Önümüzdeki süreçte partimiz, üstüne düşen her sorumluluğu, milletimizin beklentileri doğrultusunda yerine getirecektir" diyen Bahçeli şunları kaydetti:

"Türkiye 24 Haziran’da umuda ve huzura, parlak bir geleceğe, milli birlik ve kardeşliğe çok kararlı bir destek ve onay vermiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin etkin, verimli ve istikrarlı ve kalıcı bir şekilde tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz."

"HEYECANLIYIZ, HAZIRLIKLIYIZ, İNANÇLIYIZ"

Bahçeli şöyle devam etti:

"Ayrıca 9 ay 9 gün sonra yapılacak mahalli idareler seçimi için gerekli olan çalışmayı da bugünden başlatmış durumdayız. 9 ay 9 gün sonra MHP bu kez de mahalli idareler düzeyinde muazzam bir doğruluşla hak ettiği başarıyı yakalayacak. Milletimize hizmet etmenin kıvancı, onuruyla dolup taşacaktır. Heyecanlıyız, hazırlıklıyız, inançlıyız. Başarmaktan başka seçenek tanımıyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Kafa kafaya çıkan sonuçlarda kim nereye itiraz etti?
Halaçoğlu'ndan Akşener'e sert sözler
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na çok sert cevap!
Kılıçdaroğlu'ndan olağanüstü toplantı çağrısı
CHP Genel Merkezi önündeki eylem büyüyor
Uçan araba Cezeri TEKNOFEST İstanbul'da sergilendi
Yorumlar 18 yorum