BIST 5.192
DOLAR 18,80
EURO 20,42
ALTIN 1.165,33
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Bahçeli'den flaş Reina açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu, gündeminde Reina saldırısı vardı.

Abone ol

Reina saldırısını değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şablon politikalarla terör örgütleri durmuyor. Bu durum karşısında terörizmi döktüğü kanda boğmak, teröristleri tümden imha etmek için ya bir yol bulmalıyız, ya da bulamıyorsak yeni bir yol yapmalıyız. " dedi.

Reina katliamını sözün ve insanlığın bittiği nokta olarak tanımlayan Bahçeli, "Yeni yıl kutlamalarının karşısına Mekke’nin fethini çıkarmak ya da tersini yapmak cehalettir. İnsanların yılbaşı gecesi katledilmelerine oh olsun demek İslamla alakalı olamayacağı gibi alçaklıktır. IŞİD’in bir hedefi, Ortaköy’ü kana bulayan caninin bir hedefi de bu değil midir?" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında kritik açıklamalar yaptı. Bahçeli, konuşmasının tamamını son dönemde tırmanışa geçen terör eylemlerine ayırdı İşte MHP liderinin konuşmasından öne çıkan satır başları:

TÜRK MİLLETİ EŞİRE AZ RASTLANIR HUSUMET KAPANINDADIR

Türkiye asimetrik bir saldırının, barbar bir akının, vicdansız bir operasyonun odağı ve hedefindedir. Türk milleti tarihte eşine az rastlanır bir husumet kapanındadır. Her insanımız, her vatandaşımız kaygılıdır. Milli vicdan Türkiye’nin böyle gidemeyeceğini, gitse bile huzur ve güvenliğe ulaşamayacağını ittifak ve infial içinde teyit etmektedir.

SABRIMIZ SINIRA DAYANMIŞTIR

Ne olmuştur da, ülkemiz ateş çemberine düşmüş veya düşürülmüştür? Yanlış nerede, ihmal ve iradesizliğin failleri kimlerdir? Aziz vatana teröristler nasıl yuvalanmış, hangi kaynak ve ilişki ağlarından beslenmiş, arkalarına kim ya da kimleri almışlardır? Türkiye’den yeni bir Suriye çıkarma arayışı hızla sürerken gafletle geçireceğimiz bir saniyemiz bile kalmamıştır. Kaos imalatçıları işbaşındadır. Kargaşa ve kriz heveslileri devrededir. Ne yazık ki huzurumuza darbe üstüne darbe vurulmaktadır. Güvenliğimiz budanmakta, geleceğimiz buharlaşmaktadır. Milli bekamız kirli ve karanlık ellerce boğulmaktadır. Milletçe dayanacak hal ve takatimiz kalmamıştır. Sabrımız sınıra dayanmıştır.

TÜRK MİLLETİNİN TAMAMI KANLI NAMLUNUN UCUNDADIR

Kast edilmek istenen istikbalimizdir. İmhası amaçlanan, milli birlik ve bağımsızlığımızdır. Türk milletinin tamamı kanlı namlunun ucundadır. Düşmana karşı ayağa kalkmak, tüm vatan sathını korumaya almak yalnızca iktidarın değil, hepimizin manevi sorumluluğu altındadır.

HAİNLERİN BAŞINA GÖK KUBBEYİ YIKACAĞIZ

MHP, Türkiye’nin adeta bir savaş cephesinde olduğunu görmektedir ve de sonuna kadar devlet ve milletiyle bir, beraber olacaktır. Yıkılmayacağız, yenilmeyeceğiz, pekişen kardeşliğimizle, güçlenen azmimizle, kuvvetlenen irademizle hainlerin başına gök kubbeyi yıkacağız.

İNFAZ İÇİN GÖREVLENDİRİLMİŞTİR

Terör bir insanlık suçudur. Bu suçu taammülden işleyen kiralık katiller sürüsü 2016 yılını zindana çevirmiştir. Hedef esasen Türkiye'dir, hedef milli birlik ve kardeşliğimizdir. FETÖ'yü, IŞİD'i, PKK'yı, YPG/PDY'yi, DHKP-C'yi infaz için görevlendirilmiştir.

YENİ BİR YOL YAPMALIYIZ

Meydan okumalarla hainler uslanmıyor, geri adım atmıyor. Yoğun lanetleme ve kınama açıklamaları bir işe yaramıyor. Bildik yöntemlerle şablon politikalarla klasikleşmiş uygulamalarla terör örgütleri durmuyor, durdurulamıyor. Bu durum karşısında terörizmi döktüğü kanda boğmak, teröristleri tümden imha etmek için ya bir yol bulmalıyız, ya da bulamıyorsak yeni bir yol yapmalıyız. Bu oyunu hep birlikte bozmak zorundayız. Terörü yok etmek dışında ikinci bir seçeneğimiz yoktur, Aksi halde terörizm Türkiye'yi yutacaktır.

ÜLKEM NE ZAMAN HUZURA KAVUŞACAK?

20 Temmuz 2015'ten bu tarafa kanımız akıyor, canımız yanıyor. Devamlı kara toprağa düşüyoruz.  Cinayetler ne zaman son bulacak? Ülkem ne zaman huzura kavuşacak?

ANALAR AĞLAMAYACAKTI DEĞİL Mİ?

600 askerimizin, 382 polis ve bekçimizin, 63 korucumuzun 1080 evladımız şehit olmuş, 663 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 2016 yılında toplam şehit sayımız 839'dur. Bu tablo milli bir yıkım değil de nedir? Analar ağlamayacaktı değil mi, terör bitiyor bahar havası geliyordu değil mi? Türkiye hangi ara bu tuzağa düştü. Yüzyüze kaldığımız bu musibet hangi bahanelerle izah edilecektir? Ya havle diyoruz, metanetimizi muhafazaya çalışıyoruz.

BAŞBAKAN YARDIMCISINA TEDBİR ELEŞTİRİSİ

Bir Başbakan Yardımcısı 'Vatandaşlarımız tedbirli olsunlar, ama korkmasınlar' diyor. Gerekli tedbirleri alacak olanlar vatandaşlarımız mıdır, yoksa bu devleti yönetenler midir? Her insanımız kendi güvenlik önlemini alacak ise, iktidara ne gerek duyulacak?

MAKSADIM ELEŞTİRİ DOZAJINI AŞMAK DEĞİL

Maksadım eleştiri dozajını aşmak değildir. Türkiye uçurumun kenarındayken, sert ve amansız siyasi tenkitler ve polemikler kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Bizim de buna niyet ve hevesimiz yok. Bilakis ortak cephe hasar alacaktır. MHP 'önce ülkem sonra partim' diyen fedakarlık şuuruna sahiptir.

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Hain ve destekçileri kudursalar da can havliyle katliam yapsalar da bu büyük devletin sırtını yere getiremeyecekler. Türkiye'nin en büyük hazinesi olan milli kardeşlik ruhu, 'Biz biriz, beraberiz, biz büyük bir aileyiz, biz Türkiye'yiz.' 

EMPERYALİST PİS KURGU

Reina katliamı sözün ve insanlığın bittiği noktadır. Reina saldırısını profesyonel bir katil, elini kolunu sallayarak gerçekleştirmiştir. Katliamın 7 dakika sürdüğü, caninin kıyafetini değiştirip, 13 dakika mutfakta saklanıp kayıplara karıştığı bildirilmektedir. Bağlantıları ve uyruğu hakkında bilgilere ulaşılmış olsa da henüz kendisi ele geçirlememiştir. Bu saldırının El Bab operasyonu ve bölgesel dengelerin payı vardır. Türkiye'yi de içine alan emperyalist pis kurgunun birisi de PYG/YPG ise diğeri de IŞİD'dir. Rakka, Kandil, Kobani ve Pensilvanya arasında kurulmuş terörizm işbirliğine kimlerin şahitlik yaptığı gizlenemeyecek kadar nettir. Çıbanın başı okyanus ötesidir.

79 MİLYON ŞAMARI İNDİRECEKTİR

Türkiye'nin haklı ve meşru davasından dönmesini bekleyenler boşuna zaman kaybetmetedir. MHP, sonuna kadar devletinin, TSK'nın hem destekçisi, hem duacısıdır. Türkiye'nin elini kolunu tutan, teröristleri azdıran güçlere 79 milyon şamarı indirecektir. Terörle mücadelede kesinlikle bir ve beraber olmalıyız.

YABANCI İSTİHBARAT İDDİASI

Türkiye'nin Rusya işbirliği ile Suriye'de ön alması değerli bir sonuçtur. Ortaköy'e kadar gelen teröristin kapalı devre çalışan yabancı istihbarat örgütlerinden bağımsız olduğunu söylemek beyhudedir. Türkiye'nin milli beka için yaptığı mücadeleye adeta cevap verilmiştir. Ne yaparsanız yapın, Türkiye namerde el açmayacak, küresel cellatlara taviz vermeyecektir. Katiller için kaçış yoktur, kurtuluş yolları bitmiştir.

HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE NASIL KAÇABİLMİŞTİR?

Öncelikle muhtemel bir terörist saldırının hiçbir istihbaratı alınmamış mıdır? Teröristin taksi ile Ortaköy'e geldiği, dakikalarca ateş açtığı ortadadır. Onlarca güvenlik görevlisi nereye gitmiştir? Neden kimse müdahale edememiştir? Terörist herkesin gözü önünde nasıl kaçabilmiştir. Bu terörist nasıl ortadan kaybolabilmiştir? Bu saldırının hala aranan tek bir katil tarafından icra edildiğine kanma evvela aklın inkarıdır. Yardım ve yataklık yapanlar için ipucu bulunmuş mudur? Silahlı ve bombalı alçaklar hedeflerine kilitlenip, saldırı pozisyonuna geçene kadar istihbarat birimleri ne ile uğraşmaktadır?

YENİ YIL İLE MEKKE'NİN FETHİNİ KARŞILAŞTIRMAK

Bir yanda yılbaşı kutlayanlar, diğer yanda Mekke'nin fethini ananlar iki yana bölünmüştür. Derin yarık giderek büyümektedir. Damardan giren tahammülsüzlük bizi birbirimizden koparmaktadır. Birbirimizin hayat tarzına çatık kaşla bakmak olur ve kabul edilebilir değildir. Yeniyıl kutlamalarının karşısına Mekke'nin fethini çıkarmak su katılmamış bir cehalet numunesidir. Reina katliamının öncesinde ve sonrasında sosyal medyada yapılan bazı yorum ve açıklamaların düşmanlıkları bilemesi, teröristleri teşvik etmesi suçtur.

BU OYUNU MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ BOZACAKTIR

İnsan müsveddelerinin dehşet verici mesajları aziz milletin hiçbir değeri ile bağdaşmayacaktır. 'Oh olsun' demek İslam'la uzaktan yakından alakası olmadığı gibi alçaklıktır. İnan - inanmayan, laik - antilaik, Alevi - Sünni kutuplaşmasına izin veren kim varsa Türk milletinin azılı hasmıdır. IŞİD'in bir hedefi de bu değil midir? FETÖ yıllardır bunu yapmak istememiş midir? Reina'dan yeni bir mezhep düşmanlığı çıkarmak teröristin yüzlerini gizleyen şarlatan efendilerinin bitmeyen oyunudur. Bu oyunu Müslüman Türk milleti bozacaktır.

İSLAM DÜNYASI KÜRESEL GÜÇLERİN OYUNCAĞI HALİNE GELMİŞTİR

Yakın çevremizde yaşanan yoğun çatışmalar, sabotajlar tüm dünyayı dalga dalga etkileyecek düzeydedir. Bunu engellemenin yolu İslam ülkelerinin kendi geleceklerine sahip çıkacak dirayeti göstermekten geçmektedir. Komşularımız huzura ulaşmadan bizim güvende olmamız imkansızdır. Kalkınma ve moderleşme sürecini yakalayaman İslam dünyası 2017'de de ümitvar görünmemektedir. Gelişme yolunda alınan mesafeye rağmen, ellerindeki büyük kaynakların çok altındadır. İslam toplumu küresel güçlerin oyuncağı haline gelmiştir. Küresel bir barışın, adaletin ve paylaşımın adil olmasını dilediğimiz gelecek yıllarda örnek ve model olabilecek yegane ülkenin Türkiye olduğu görülecektir. Her yükseliş elbette egemen gücün lehine gelişmektedir.