BIST 7.949
DOLAR 28,88
EURO 31,50
ALTIN 1.891,61
POLİTİKA

Bahçeli, ittifak görüşmelerinin ayrıntılarını açıkladı 30 büyükşehir

MHP lideri Devlet Bahçeli, AK Parti ile 30 büyükşehrin belediye başkanları için planlama yapıldığını söyledi. Bahçeli, MHP'nin TBMM Başkanlığı'nı istediği iddiaları için de 'MHP'e pazarlık olmaz. Partimizin karşısında bir Pazar vardır. ' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti ile yürtülen ittifak görüşmelerinin ayrıntılarını açıkladı. TBMM'deki grup topmantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Bahçeli, MHP’nin Meclis Başkanlığı istediğine yönelik iddialar için "MHP’de pazarlık söz konusu olmaz” dedi. Bahçeli, AK Parti ile 30 büyükşehir üzerinde planlama yaptıklarını söyledi. 

BAHÇELİ YİNE 'AKP' DEDİ... Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ittifak görüşmesinin olup olmayacağına ilişkin soruya, “Mahalli idareler seçimlerinde nasıl bir yol alınabileceğine dair yapılmış olan değerlendirmeler ışığında AKP-MHP’de iki saygı değer yönetici biraraya gelerek çalışmalarını devam ettirmektedirler. Önemli adımlar atılmıştır, çalışmaları olumludur, verimlidir. Ve Cumhurbaşkanımızın Türkiye’ye dönüşü ile birlikte arzularlarsa, kendi incelemelerini yaptıktan sonra MHP ile görüşme isteği olursa görüşmeye hazır olduğumuzu geçmişte de ifade etmiştim. Şimdi de ifade ediyorum” dedi. 

Sitene Ekle
Etiketler